Đoković izgubio od del Potra, u suzama napustio teren u Riju (VIDEO)

August 8, 2016, 6:25 am

Delpo će u drugom kolu igrati protiv Portugalca Žoaoa Souze. Sjajan meč na startu Olimpijskog turnira prikazali su Đoković i Del Potro. Meč dostojan završnice takmičenja, međutim, voljom žreba igrali su veliki rivali već u prvom kolu, a publika je uživala u teniskim čarolijama dva majstora bijelog sporta. Na kraju, poslije bespoštedne borbe oba seta riješene su u taj-brejku, a za veliko iznenađenje pobrinuo se odlični Argentinac i izbacio iz daljeg takmičenja najboljeg tenisera svijeta Novaka Đokovića. Teniseri s nametnuli žestok ritam od samog starta. Prvi je zapretio Argentinac. Naš teniser je u uvodnom gemu uspio da spasi tri brejk lopte. Bila je to sjajna uvertira onoga što će se dešavati u nastavku. Rasplamsala se igra, teniseri su koristili svaku šansu da zaprete, odigraju potez više, natjeraju suparnika da pomuči za poen. U ovakvoj igri na potez više bolje se snašao protivnik, konstantno je preti nije uspio da iskoristi nekoliko brejk šansi, a sa druge strane nije našem asu dozvolio nijednu brejk priliku u prvom setu. Kako nije bilo brejka prvi sset je rešen u taj brejku. Nakon početne razmene mini brejkova više koncentracije imao je Argentinac i uspeva da osvoji tri set lopte, koristi drugu i rešava prvi set u svoju korist, 7:4 u taj-brejku. Drugi set doneo je još veću borbu rivala. Novak je konstantno tražio svoju šansu, ali Argentinac je snažnim udarcima odbijao sve napade našeg tenisera. Del Potro nije dozvolio Đokoviću nijednu brejk šansu u celom meču. I drugi set je rešen u taj- brejku. Ekspresno je Argentinac uz dva mini-brejka stigao do prednosti do 5:0, a potom je rutinski priveo set i meč kraju.