Predsjednik Republike Srpske Milorad Dodik izjavio je da je srpski narod uvijek bio na pravoj strani istorije i da je veoma važno da je delegacija Srpske bila u Moskvi i poklonila se herojima čija žrtva ne smije biti zaboravljena.
Dodik je istakao da je srpski narod uvijek bio na pravoj strani istorije, braneći svoju slobodu i donoseći slobodu drugim narodima u borbi protiv fašizma.
“Zato je veoma važno da je delegacija Republike Srpske bila u Moskvi i poklonila se herojima koji su prije 80 godina položili život za našu slobodu. NJihovu žrtvu srpski narod ne može da zaboravi”, rekao je Dodik.
Српски народ је увијек био на правој страни историје, бранећи своју слободу и доносећи слободу другим народима у борби против фашизма.
Зато је веома важно да је делегација Републике Српске била у Москви и поклонила се херојима који су прије 80 година положили живот за нашу… pic.twitter.com/6PcXXRrke9— Милорад Додик (@MiloradDodik) May 11, 2025
U osvrtu na proteklu sedmicu, Dodik je naveo da je u Moskvi razgovarao sa predsjednikom Vladimirom Putinom, kao i sa predsjednikom Kine Si Đinpingom, ali i sa mnogim drugim državnicima.
“Nakon susreta sa predsjednicima Putinom i Si Đinpingom, jasno je da ove dvije svjetske sile stoje uz Republiku Srpsku”, napisao je Dodik na društvenoj mreži Iks.