Počela je sezona radova na uređenju zemljišta. Apelovanao je na građane da spaljivanje korova I drugog zapaljivog materijala vrše samo tokom dana u vrijeme povoljnih vremenskih uslova I na površinama koje se mogu kontrolisati. Iz dobojske policije su rekli da su tokom protekle tri godine imali oko 130 požara u kojima je stradalo sedam lica.
Sa ljepšim vremenom počeli su I radovi na krčenju poljoprivrednog zemljišta I paljenju korova, koje često može da izmakne kontroli. Čak 127 puta tokom protekle tri godine je I izmakao kontroli, potvrdili su iz dobojske policije. Odnijeli su ovi požari I sedam života.
Iz Policijske uprave Doboj apeluju na građane da tokom spaljivanja otpada na njivama preduzmu sve bezbjednosne mjere. Apeluju I dobojski vatrogasci. Suva zima poručuju ostavlja iza sebe I suvo rastinje. Njihovo paljenje vrlo lako može da izmakne kontroli. Vatrogasci mole građane da ih obavijeste ukolike pale korov na velikoj površini. Izađu im u susret I daju opremu – tačnije naprtnjače.
Iz iskustva, kažu vatrogasci, problem je što korov na velikoj površini poli najčešćše jedno lice, koje sam ne moge kontrolisati vatru.
Dobojski vatrogasci su od početka godine imali oko 35 intervencija. Kako je rečeno snabdjeveni su vozillima i opremom.
Zakonom o zaštiti od požara zabranjeno je paljenje korova I drugog poljoprivrednog otpada bez prethodne najave TVJ I preduzimanja niza mjera, kako bi se spriječilo širenje vatre. Za one koji ne poštuju zakon predviđene su naovčane kazne u iznosu od 100 do 1000 KM.