Đoković pokorio Ameriku

September 10, 2023, 11:43 pm

Novak Đoković osvojio je US open. Srpski teniser bio je bolji u finalu grend slema u Njujorku od Rusa Danila Medvedeva 3-0 u setovima.

Po setovima rezultat je bio 3:6, 6:7, 3:6.

Đokoviću je ovo 24. osvojena grend slem titula i četvrti US open.

Rus je pružio Srbinu solidan otpor, ali nije imao šanse u ovom finalu protiv furioznog Đokovića.

Bila je to repriza finala iz 2021. godine u Njujorku kada je bolji bio ruski teniser, ali je Đoković uspeo da mu se revanšira za taj poraz.

Već u prvom npoenu i njegovih 19 razmena smo dobili uvid u to kakav ćemo meč gledati. Obojica su bila precizna u svojim udarcima, pomalo i želeli da što sigurnije uđu u ovaj meč.

Na žalost Medvedeva, to nije bilo moguće za njega jer je protivnik već u prvom servis gemu Danila napravio brejk i to sa “nulom”.

Pred Đokovićem je od tog trenutka bilo da samo dobro igra na svoj servis i čuva stečenu prednost, što je i uspeo iako je i ranije mogao da završi prvi set.

Na putu ka vođstvu je upisao hiljaditi viner na Grend slemovima ove sezone (12 u prvom setu) i tako postao prvi teniser kojem je to uspelo.

Posle 1:0 u setovima, sve je bilo na Novakovoj strani, pa tako i istorija. U poslednjih 30 godina, samo su trojica tenisera uspevala da osvoje US Open nakon što su izgubila prvi set.