Đoan Garsija van terena četiri do šest nedjelja

September 27, 2025, 6:49 am

Golman Barselone Đoan Garsija (24) odsustvovaće narednih četiri do šest nedelja sa terena zbog povrede koju je doživeo u petak na treningu.

U pitanju je povreda meniskusa, koja zahteva rutinski artroskopski zahvat i period mirovanja. Očekuje se da će Garsija ponovo biti u akciji narednih mjesec do mjesec i po dana.

Dan ranije bio je na golu Katalonaca na gostovanju Ovijedu gdje je primio gol sa skoro 40 metara u lakom trijumfu Barselone 3:1.

Garsija je druga opcija prvaka Španije među stativama, prva je Ter-Štegen koji se oporavlja od operacije leđa, pa će mrežu ekipe Hansija Flika do daljeg braniti iskusni Vojček Ščensni.

Podsjetimo, na listi povređenih je, osim Garsije, i Gavi, kojeg čeka duži oporavak, a od prethodne večeri i Rafinja koji je povredio mišić i odsustvovaće sa terena tri nedjelje što znači da će propustiti i derbi Lige šampiona sa Pari Sen Žermenom.

Biće, ipak, spreman za “el klasiko” sa Realom krajem oktobra.

Dobra vijest za Flika u moru loših je povratak Lamina Jamala treninzima nakon oporavka od povrede, te će zvezda Barse već od naredne utakmice zauzeti svoje mjesto u timu.

(Tekst i foto: Nezavisne novine)

Komentariši

Vaša email adresa neće biti objavljivana. Neophodna polja su označena sa *