Dječiju Novu godinu proslavili mali Prnjavorčani – Tijana Dapčević pjevala sa mališanima (FOTO/VIDEO)

December 30, 2025, 2:17 pm

Dječiju Novu godinu dočekali su najmlađi Prnjavorčani. Za bogat program bili su zaduženi mađioničar Darko, maskote, Djed Mraz i Tijana Dapčević koja je bila gost iznenađenja.

Manifestacija je organizovana u okviru prvog „Zimofesta“ u prnjavorskom Centru za kulturu i turizam.

Mnoštvo dječije radosti, veselja i pjesme ispunilo je prnjavorski Centar za kuturu. Novu godinu prvo su dočekali najmlađi.

Prvo se desila magija koju je djeci predstavio mađioničar, veselili su se sa maskotama Miki i Mini Maus, ali i sa Medom, a na kraju stigao je i Djeda Mraz.

Dječica spremno dočekuju Novu godinu, a u svojim vrtićima naučili su brojne pjesmice.

A onda gost iznenađenja – pomoćnik Djeda Mraza, kako se predstavila, a u pitanju je Tijana Dapčević koja je pjevala divne dječije pjesmice.

Divno se, kaže ona i provela u Prnjavoru, a prije svega jer je priznaje, i sama veliko dijete.

Dječiju Novu godinu organizovao je Grad Prnjavor, a ove godine održana je u okviru manifestacije „Zimofest“ koja je u gradu unijela pravu prazničnu atmosferu.

Gradonačelnik Darko Tomaš izrazio je zadovoljstvo velikim brojem mališana koji su došli na druženje u Centar za kulturu i turizam.

“Pozvali smo sve sugrađane da dođu, bila su ovdje i djeca iz predškolskih ustanova, lijepo je da se najmlađi raduju”, izjavio je novinarima Tomaš.

On je napomenuo da ove godine prvi put održana i manifestacija “Zimofest” koja je u gradu unijela prijatnu prazničnu atmosferu.

“Za nas je posebno važno da su učešće u manifestaciji uzeli svi zainteresovani sugrađani koji se bave kultruno-umjetničkim radom, proizvodnjom i slično, a imali smo veliku posjećenost kako dječijim sadržajima, tako i tematskim muzičkim večerima”, naveo je Tomaš.

Grad Prnjavor je povodom nikoljdanskih i novogodišnjih praznika podijelio 1.348 paketića polaznicima dječijih vrtića, osnovncima nižih razreda i štićenicima Dnevnog centra “Neven”.

Tomaš je za sutra od 21.30 časova najavio novogodišnji doček na Gradskom trgu uz muziku uživo, nastup benda “To je to” i Slavoljuba Petrovića Caleta.

TV K3 (Foto: A.Atić)

Komentariši

Vaša email adresa neće biti objavljivana. Neophodna polja su označena sa *