– U stalnom smo kontaktu sa rukovodstvom Republike Srpske i Ministarstvom zdravlja kako da riješimo ovaj problem. Tražimo rješenje nakon što je Agencija za lijekove i medicinska sredstva BiH zabranila firmi TGT tehnogas isporuku. Sa ovom firmom UKC je imao ugovor i snabdijevala nas je uredno, a kompanija Meser nam zbog tehničkih razloga i smanjenih količina nije u mogućnosti dostaviti kiseonik – rekao je Đajić.
On kaže da je žalosno što se gradonačelnik Banjaluke Draško Stanivuković i direktor Agencije za lijekove i medicinska sredstva BiH Aleksandar Zolak podsmijavaju zbog sadašnje situacije i nije ih briga za živote pacijenata.
Đajić je naveo da bi nalaz uzorka kiseonika iz UKC trebalo da bude dostavljen večeras ili sutra prije podne.
U UKC Republike Srpske u Banjaluci juče je obavljeno uzorkovanje kiseonika koji se svakodnevno koristi u ovoj ustanovi. Uzorkovanje je obavljeno na osnovu zaključka sa nedavne vanredne sjednice Vlade Republike Srpske.
Agencija za lijekove i medicinska sredstva BiH je nakon inspekcijskog nadzora zabranila firmi TGT tehnogas iz Laktaša proizvodnju i promet medicinskog kiseonika.
Inače, prema ugovoru isporuka kiseonika prema UKC-u vršila se svakih 48 časova. Ova firma je UKC Srpske i druge bolnice u Srpskoj snabdijevala kiseonikom.
(SRNA)