Derventski atletičari ponovo osvojili medalju

June 16, 2024, 12:00 pm
Derventski atletičari ponovo su imali uspeha proteklog vikenda na takmičenjima i osvojili jednu srebrenu medalju.
Na Prvenstvu Republike Srpske za juniore i mlađe pionire, atletičarka Atletskog kluba ”Derventa’ iz Dervente, Teodora Milojević, ponovo je potvrdila da se nalazi u odličnoj formi.
-Teodora je u trci na 200 metara osvojila Titulu juniorske Viceprvakinje Republike Srpske na 200 metara, dok je trku na 400 metara morala propustiti. Mladom članu kluba Lazaru Ivanoviću je malo sportske sreće nedostajalo da osvoji bronzanu medalju u bacanju kugle na Prvenstvu Republike Srpske za mlađe pionire. On je svoje takmičenje završio na četvrtom mestu sa novim ličnim rekordom – saopšteno je iz AK “Derventa”.
Atletičari Atletskog kluba ”Derventa” nemaju odmora, jer ih već u sredu očekuje 15. Međunarodni atletski miting u Zenici , gde je učešće najavilo nekoliko stotina takmičara iz mnogih Evropskih zemalja.
-Nakon toga odlaze Mlađe juniorsko Prvenstvo Bosne i Hercegovine u Tuzli 22 i 23. juna, Seniorsko Prvenstvo Bosne i Hercegovine u Rogatici 29 i 30. juna,  Balkansko Prvenstvo za mlađe juniore 6. juna u Mariboru, Juniorsko prvenstvo Bosne i Hercegovine 13 i 14. jula u Zenici, kao i mnogobrojni Atletski mitinzi u zemljama regiona – navode u klubu.
(TV K3 – Foto: AK Derventa)