Derbi pripao Beograđanima: Zvezda slavila u Novom Sadu

September 3, 2018, 6:43 am

Zvezda je povela u 16. minutu susreta kada je Pavkov šutirao iskosa sa desne strane, a lopta je prošla ispod golmana Rockova i završila iza gol linije.

Samo četiri minuta kasnije Novosađani su izjednačili, Fofana je šutirao glavom, a poslije intervencije Borjana loptu je sa metar udaljenosti u praznu mrežu ubacio Đuričin.

Nepažnja golmana Vojvodine Rockova i napadača Beograđana Pavkova dovela je do žestokog sudara u 27. minutu, pa su obojica morala da napuste igru.

Gosti su do novog vođstva stigli u 44. minutu kada je Ben realizovao penal, a prethodno je u šesnaestercu domaćih Đorđević oborio nekadašnjeg kapitena “lala” Jovančića.

U 77. minutu Simić je ušao u šesnaesterac i sa lijeve strane uputio oštar pas, neko od defanzivaca Vojvodine je zakačio loptu, a ona je došla na glavu Benu koji je udarcem glavom donio vođstvo od 1:3.

U sudijskoj nadoknadi vremena još jedan bivši kapiten Vojvodine Babić uspio je poslije kornera da glavom savlada rezervistu Simića za konačnih 1:4.

Zvezda iz 6 utakmica ima maksimalnih 18 bodova, dok je novosadski tim u sedam susreta osvojio 9 bodova.