Selektor fudbalske reprezentacije Hrvatske Zlatko Dalić objavio je u ponedjeljak spisak igrača na koje će računati u oktobarskoj reprezentativnoj akciji.
Hrvatsku čekaju dva meča kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo – prvo protiv Češke u Pragu 9. oktobra, a zatim protiv Gibraltara tri dana kasnije u Varaždinu.
Na Dalićevom spisku su 24 igrača, a uputio je i 12 pretpoziva.
“S obzirom na odličan učinak u dosadašnjem dijelu kvalifikacija, logično je da ostajemo vjerni ekipi koja je izborila maksimalnin 12 bodova. Radujeme što se Joško (Gvardiol, prim.aut.) u odličnom izdanju vratio na teren, a Matea (Kovačića, prim.aut.) ćemo čekati do posljednjeg trenutka jer je on nosilac naše igre. Slanjem većeg broja pretpoziva omogućili smo sebi što više opcija jer se neki igrači muče sa povredama, drugi sa statusom u klubu, a treći se nameću dobrom formom, pa ćemo tokom naredne dvije nedijelje videti da li treba još nekoga da priključimo ekipi.
Odlično smo odradili jun i septembar i doveli sebe u situaciju da su nam potrebne još dvije dobre utakmice i možemo da ostvarimo cilj. Neće nas zavarati pobjeda nad Češkom u Osijeku, znamo da će Česi pred svojom publikom biti još bolji, čvršći i agresivniji i da moramo da odgovorimo na isti način. Biće nam to najteža utakmica u kvalifikacijama, ali i ne može da bude lako da se izbori plasman na Svjetsko prvenstvo. To je kruna karijere svakog sportiste i trenera, ali i naš motiv i zajedništvo moraju da budu upravo takvi – na najvišem nivou. Pun sam vere u ovu ekipu koja je do sada imala upravo takav pristup i pokazala je da je najbolja u grupi. Želimo to i da potvrdimo u Pragu”, poručio je Dalić.
Evo i cijelog Dalićevog spiska:
Golmani: Dominik Livaković, Ivica Ivušić, Dominik Kotarski
Odbrana: Joško Gvardiol, Duje Ćaleta-Car, Josip Šutalo, Josip Stanišić, Marin Pongračić, Martin Erlić, Luka Vušković
Vezni red: Luka Modrić, Mateo Kovačić, Mario Pašalić, Lovro Majer, Martin Baturina, Kristijan Jakić, Petar Sučić, Nikola Moro, Toni Fruk
Napad: Ivan Perišić, Andrej Kramarić, Ante Budimir, Marco Pašalić, Franjo Ivanović
Pretpozivi: Nikola Vlašić, Bruno Petković, Josip Juranović, Mislav Oršić, Borna Sosa, Luka Sučić, Petar Musa, Igor Matanović, Domagoj Bradarić, Ivan Smolčić, Karlo Letica, Ivor Pandur.
Hrvatsku u decembru čekaju dueli sa Farskim ostrvima i Crnom Gorm, ali bi “kockasti# do tada posao već mogli i da završe.
(Nezavisne – Foto: Arhiva)