Četiri bronze za AK Derventa

August 21, 2023, 7:39 am

Na Prvenstvu Republike Srpske za Juniore i mlađe pionire održanom u Sokolcu, atletičari Atletskog kluba Derventa ponovo su imali uspeha i osvojili četiri bronzane medalje i tako svoj bilans medalja na Zvaničnim prvenstvima Republike Srpske i Bosne i Hercegovine ove godine povećali na 22 medalje, od čega je bilo do sada 3 zlatnih, 4 srebrenih i 15 bronzanih.

Iako je još pionirka, Marina Budišić je ponovo dokazala da se uspešno može nositi i sa pet godina starjim od sebe. U trci na 1500 m za juniorke osvojila je bronzanu medalju, sa istrčanim novim ličnim rekordom.

Bronzanu medalju je osvojila i Marinina sestra Nesi Budišić u trci mlađih pionirki na 1000 m.

Iako još nemaju adekvatne uslove  za te discipline, Lazar Ivanović je još jednom potvrdio da mu odlično idu tehničke discipline, te je u disciplinama skok u dalj i skok u vis osvojio bronzane medalje.

Sa izradom jame za skok u dalj, bacališta kugle i terena za skok u vis, koje počinju ovih dana na stadionu Tekstilca, takmičari Atletskog kluba Derventa će imati potrebne uslove za treniranje svih atletskih disciplina.

Sledeći nastup atletičari AK Derventa imaju na Prvenstvu Republike Srpske za mlađe juniore i Kupu Republike Srpske za cicibane, koje se održava sredinom septembra.