Borusija odolela Sitiju, Mesi dvostruki strelac, bez pobednika u derbiju

November 24, 2016, 9:12 am

Fudbaleri Mančester sitija plasirali su se u osminu finala, kolo pre kraja grupne faze Lige šampiona.

Siti je u petom kolu Grupe C igrao nerešeno 1:1 s Borusijom u Menhengladbahu i pred poslednju utakmicu ima tri boda više od nemačkog kluba.

Borusija je vodila golom Rafaela u 23. minutu, a izjednačio je David Silva u nadoknadi prvog poluvremena.

Obe ekipe su završile sa igračem manje. U Borusiji je u 51. minutu isključen Lars Štindl, a u Sitiju Fernandinjo u 63. minutu.

Siti ima osam bodova, tri više od Borusije, koja će igrati u Ligi Evrope.

Prva na tabeli je Barselona, koja je sa 2:0 kao gost pobedila Seltik, golovima Lionela Mesija u 24. i 55. minutu iz penala.

Mačenster siti će u poslednjem kolu dočekati Seltik, dok će Borusija igrati u gostovanju protiv Barselone.

Fudbaleri Arsenala i Pari Sen Žermena igrali su u Londonu nerešeno 2:2, u petom kolu Grupe A Lige šampiona.

Obe ekipe su ranije obezbedile plasman u osminu finala i u poslednjem kolu će se znati sa koje će pozicije otići u narednu fazu.

PSŽ je vodio od 18. minuta golom Edinsona Kavanija, ali je Arsenal preokrenuo preko Olivijea Žirua iz penala u 45. i autogolom Marka Veratija u 60. minutu.

Francuski klub je do boda došao autogolom Aleksa Ivobija u 77. minutu.

Ludogorec i Bazel igrali su nerešeno bez golova u Sofiji, pa će i tu poslednje kolo grupne faze odlučiti koja će se od te dve ekipe plasirati u Ligu Evrope. Oba kluba imaju po dva boda.

PSŽ će u šestom kolu dočekati Ludogorec 6. decembra, dok će Bazel kod kao domaćin igrati protiv Arsenala.

Fudbaleri Atletiko Madrida su pobedili na svom terenu PSV iz Ajndhovena sa 2:0, u utakmici petog kola Grupe B Lige šampiona, i ostvarili petu pobedu.

Prvu priliku na utakmici imao je Kevin Gameiro, u devetom minutu, ali je šutirao pored stative. Posle toga je pokušao Gaston Pereiro iz holandske ekipe, ali je golman Atletika Jan Oblak odbranio šut.

Ekipa Dijega Simeonea je prva zapretila i u drugom poluvremenu, kada je Hose Marija Gomes posle kornera zahvatio loptu glavom, ali je lopta otišla pored stative.

Atletiko je poveo u 55. minutu golom Gameira, posle centaršuta Antoana Grizmana sa desne strane. Konačan rezultat postavio je Grizman u 66. minutu posle dodavanja Tijaga. To je treći gol Grizmana u Ligi šampiona ove sezone.

Do kraja utakmice dobru šansu imao je Gameiro, ali je njegov šut dobro odbranio golman holandskog tima, skrenuo loptu na prečku i izbacio u korner.

Atletiko je obezbedio prvo mesto u Grupi B sa svih pet pobeda i 15 bodova i jedina je ekipa sa tim učinkom u dosadašnjem toku takmičenja u grupnoj fazi. Bajern je prošao u osminu finala kao drugoplasirani sa osam bodova, pošto je ranije danas izgubio od Rostova sa 3:2.

Rostov je treći na tabeli sa četiri boda, a PSV je ostao na jednom bodu.
U poslednjem kolu 6. decembra Bajern će u Minhenu igrati protiv Atletika, a PSV na svom terenu u Ajndhovenu protiv Rostova.

Fudbaleri Napolija odigrali su bez golova sa Dinamom iz Kijeva, u utakmici petog kola Grupe B Lige šampiona.

U drugoj utakmici u Grupi B, Bešiktaš i Benfika su odigrali nerešeno 3:3, a portuglaski tim je imao tri gola prednosti u 31. minutu.

Na tabeli Grupe B prva je Benfika sa osam bodova, a isti broj bodova ima i Napoli. Bešiktaš je treći sa sedam bodova, a poslednji je Dinamo sa dva boda.

U poslednjem kolu, 6. decembra, biće odlučeno ko će se plasirati u osminu finala Lige šampiona, a ko će zauzeti treće mesto, koje vodi u Ligu Evropa. U poslednjem kolu Benfika će dočekati Napoli, a u Kijevu će igrati Dinamo i Bešiktaš.

Napoli – Dinamo Kijev 0:0

22.36 – Završen je meč u Menhengladbahu, Borusija – Mančester siti 1:1.

22.21 – GOOOL! PSŽ stiže do izjednačenja u Londonu, strelac je Lukas Mura.

22.09 – GOOOL! Atletiko udvostručuje prednost protiv PSV-a golom Grizmana – 2:0.

22.05 – Još jedno isključenje u Menhengladbahu, Fernandinjo je dobio drugi žuti karton – izjednačenje po broju igrača na terenu.

22.04 – GOOOL! Arsenal vodi protiv Pari Sen Žermena, Verati je dao autogol.

21.59 – GOOOL! Barsa ima dva gola prednosti u Glazgovu, ponovo je strelac Mesi, ovoga puta sa bele tačke.

21.57 – GOOOL! Atletiko vodi protiv PSV-a, golom Gameira u 55. minutu.

21.54 – Menhengladbah ostaje sa igračem manje na terenu, isključen je kapiten Lars Štindl, posle dva žuta kartona.

21.34 – Poluvreme na svih šest mečeva:

Arsenal – PSŽ 1:1
Atletiko Madrid – PSV 0:0
Seltik – Barselona 0:1

21.33 – GOOOL! I Arsenal u finišu poluvremena dolazi do nerešenog rezultata, sa 11 metara precizan je bio Žiru.

21.31 – GOOOL! Siti u finišu prvog poluvremena stiže do izjednačenja, strelac je David Silva.

21.05 – GOOOL! Prvi gol ove večeri pada i Londonu, PSŽ vodi golom Kavanija od 19. minuta.