Bogdanović dobar u porazu, Boston deklasirao Toronto

November 12, 2023, 7:38 am
Tim Atlante pretrpio je poraz od Majamija sa 117:109 na svom terenu, a od pomoći im nije bila ni niva odlična igra srpskog reprezentativca Bogdana Bogdanovića. I drugi predstavnik Srbije na sinoćnim NBA mečevima Darko Rajaković trener Toronta pretrpeo je ubeddljiv poraz od Bostona sa 117:94.
Kapiten reprezentacije Srbije Bogdan Bogdanović je i u petoj uzastopnoj utakmici ostvario dvocifren šuterski učinak ali ni to nije pomoglo njegovom timu da izbegne poraz na svom terenu.

Bogdanović je za 28 minuta igre ubacio 5 trojki i meč završio sa 15 poena, tri skoka i 1 asistencijom pruživši dobru podršku svom timu ali je to bilo nedovoljno da izbjegnu poraz.

Tim Majamija je odličnom timskom igrom od samog starta preuzeo inicijativu i vodio mel ka sigurnoj pobjedi a predvodio ih je Bem Adebajo sa 26 poena i čak 17 skokova.

Odlično su ga sa dvocifrenim učinkom pratili Hajme Kahez sa 20, Kajl Lauri 17 poena, Ričarson 16, Hajsmit 11 i Robinson sa 11 poena.

U timu Atlante najefikasniji je bio Tre Јang sa postignutih 27 poena iako ga šut nije baš najbolje služio jer jedva da je prebacio 30 odsto šuta iz igre sa 10/29.

Timovi Atlante i Majamija trenutno imaju učinak 9-5 nakon 14 odigranih utakmica u najjačoj ligi svijeta.

I tim Toronta srpskog trenera Darka Rajakovića poslije dvije uzastopne pobjede pretrpio je poraz na gostovanju u Bostonu.

Domaćini su već u drugoj četvrtini uspjeli da slome otpor gostiju, preuzmu vođstvo i potom gotovo rutinski vode meč do konačne pobjede.

Predvodio ih je tandem DŽejlen Braun-DŽejson Tejtum koji su ukupno postigli 56 poena (29-27), a Kristaps Porizingis je dodao još 21 poen.

U poraženom timu najefikasniji je bio Paskal Sijakam sa 17 poena uz 7 skokova i 3 asistencije.