– Nastavljaju se dalje provjere za navedena lica i vozila, a po okončanju detaljnih provjera, nadležnom tužilaštvu biće dostavljen izvještaj – rečeno je Srni u Policijskoj upravi Banjaluka koja je podnijela žalbu na rješenje Osnovnog suda.
Srna nezvanično saznaje da je postupajući tužilac Tanja Mrđa samoinicijativno uputila zahtjev Osnovnom sudu u Banjaluci da se vrate privremeno oduzeta vozila Ćulumu, Giljoni i Salaševići, iako policijski službenici banjalučke Policijske uprave nisu završili detaljne provjerem niti status tih vozila, a još traje i korenspodencija sa Interpolom Švajcarske.
Prema saznanjima Srne, postupajući tužilac prije donošenja ove odluke nikada nije ni usmeno ni pismeno zatražila informaciju od Policijske uprave Banjaluka o statusu vozila i preduzetim radnjama.
Na osnovu njenog zahtjeva, banjalučki Osnovni sud donio je rješenje o vraćanju vozila navedenim licima uz obrazloženje da je tužilac Mrđa navela da “nema više potrebe za zadržavanjem vozila”.Takođe, u okviru istog predmeta, saznaje Srna, postoji krivična prijava stvarnog vlasnika ova tri vozila Paula Rebholca, koja je preko advokata zaprimljena u Policijskoj upravi i u Okružnom javnom tužilaštvu Banjaluka, protiv navedenih lica za krivično djelo utaja.
U prijavi je obrazloženo da je Rebholc prekinuo komunikaciju sa trojicom navedenih lica, zahtjevao vraćanje svojih vozila što su oni odbili, te da su vozila neovlašteno dovezena u BiH i mimo njegove volje zadržana u njihovom posjedu, saznaje Srna.
Braća Ćulum su ranije bila pod istragom zbog dovođenja u vezu sa ubistvom banjalučkog biznismena Slaviše Krunića.
Srpska info