– Ovaj novac imaće veliki značaj za likvidnost entiteta i budžeta institucija BiH, kojem pripada deset odsto tog novca – rekao je Bevanda za “Glas Srpske”.
On je podsjetio da su kroz aneks budžeta ta sredstva stavljena kao prihod i da su određenim odlukama kompletno usmjerena u kapitalne investicije, prije svega za izgradnju graničnog prelaza sa Srbijom u Bratuncu.
Bevanda je ocijenio da je ovo dobar posao i da bi bilo dobro da se i ostali dio sukcesije sprovede na ovaj način.
Govoreći o sprovođenju reformi u BiH, Bevanda je rekao da je Ministarstvo finansija i trezora BiH završilo svoj dio posla, a da će Brisel ocijeniti da li BiH dovoljno brzo sprovodi reforme i slijedi dovoljno efikasno evropski put.
Komentarišući činjenicu da Predstavnički dom parlamenta BiH nije pristao da po hitnoj proceduri usvoja izmjene Zakona o akcizama i pratećih zakona koji su uslov za nastavak aranžmana sa MMF-om, Bevanda je rekao da je MMF dao jasan rok, ali da nije problem samo MMF.
– Tu je riječ o dugoročnoj percepciji jer znamo da je uslov velikih kreditora koji finansiraju izgradnju auto-puteva i puteva upravo taj dio priče. To znači da ono što smo ugovorili neće biti efektivno, ali i to je BiH – kaže Benvanda.
RTRS