Atletičarka Kristina Stojković nastavlja da niže uspjehe (FOTO)

July 3, 2023, 6:33 am

Još uvek najbolja juniorka Prnjavora i jedna od najboljih juniorki Bosne i Hercegovine i Republike Srpske na 100, 200, 300 i 400 m, Kristina Stojković , članica Atletskog kluba ”SAN” iz Prnjavora nastavila je da niže uspehe ove godine. Posle tri medalje; jedne srebrene i dve bronzane na Dvoranskom prvenstvu Bosne i Hercegovine i dve bronzane medalje na Bacakom Kupu Bosne i Hercegovine, kao i odličnog nastupa na Ekipnom Prvenstvu Evrope u Poljskoj u sklopu Evropskih olimpijskih igara  gde je učestvovala u obaranju seniorskog rekorda Bosne i Hercegovine u mešovitoj štafeti 4 x 400 m , Kristina je na upravo završenom Juniorskom Prvenstvu Bosne i Hercegovine ponovo osvojila tri medalje; dve srebrene i jednu bronzanu.

U trci na 200 m Kristina je osvojila srebrenu medalju i Titulu Juniorske viceprvakinje Bosne i Hercegovine sa novim ličnim rekordom koji sada iznosi 25 sekundi i 46 stotinki, što je za 38 stotinki bolje od starog rekorda.

U trci na 400 m Kristina je takođe osvojila srebrenu medalju i Titulu Juniorske viceprvakinje Bosne i Hercegovine.

Bronzanu medalju Kristina je osvojila u trci na 100 m sa novim ličnim rekordom, koji sad aiznosi 12 sekundi i 57 stotinki, što je za 11 stotinki bolje od starog rekorda. Prvo i drugo mesto u ovoj trci su osvojile takmičarke iz Sarajeva sa pet i jednom stotinkom ispred Krisine, što govori o izjednačenosti trke do samog cilja.

Kristijan Marić je u trci juniora na 3000 m stipl čez osvojio zlatnu medalju i Titulu juniorskog prvaka Bosne i Hercegovine, Dok je Srđan Stanišić u istoj trci osvojio srebrenu medalju i Titulu viceprvaka Bosne i Hercegovine  sa novim ličnim rekordom.

Pored Titule Prvaka na 3000 m stipl čez,Kristijan je osvojio i srebrenu medalju i Titulu Juniorskog viceprvaka Bosne i Hercegovine u skoku sa motkom sa novim ličnim rekordom.

Atletičari atletskog kluba ”SAN” iz Prnjavoa su ukupno osvojili šest medalja na Juniorskom prvenstvu Bosne i Hercegovine, čime su svoj bilans na zvaničnim prvenstvima Bosne i Hercegovine u ovoj godini povećali na 17, od čega je : 1 zlatna, 5 srebrenih i 11 bronzanih. Sledeći nastup za takmičare kluba je već sledećeg vikenda kada je na redu Seniorsko prvenstvo Bosne i Hercegovine na kome će biti prilika da se bilans medalja na zvaničnim prvenstbvima Bosne i Hercegovine ove godine dodatno uveća. Seniorsko prvenstvo Bosne i Hercegovine će biti poslednja prilika za ispunjenje norme za odlazak na Balkansko prvenstvo za seniore koje se krajem jula održava u Kraljevu.

Mi se zahvaljujemo našem Generalnom sponzoru Darjanu Đuriću i njegovoj firmi Prokop inženjering d.o.o., koji nam pomažu u gorivu prilikom odlaska na takmičenja protekle tri godine.

Takođe se zahvaljujemo i Peri Vrhovcu i Pekari Cvijeta, koji nam obezbeđuju hranu  za naše takmičare prilikom odlaska na takmičenja.