Na 4. Međunarodnom atletskom mitingu “Trofej Bijeljine” 2025. na kome je učestvovalo oko 350 takmičara iz četrdeset klubova iz Srbije i Bosne i Hercegovine, atletičari Atletskog kluba “Derventa” ponovo su imali uspeha i uz mnoštvo ličnih rekorda osvojili dve medalje.
-Rastko Miladinović je ponovo osvojio prvo mesto i zlatnu medalju u bacanju vortexa. Ovim je potvrdio da mu nema premca u BiH u ovoj disciplini. Najbolja atletičarka kluba, Teodora Milojević osvojila je bronzanu medalju u kategoriji mlađih juniorki na 100 m uz postavljen novi lični rekord. Ovim je nagovestila da je očekuje izuzetno dobra sezona čiji glavni cilj ove godine je ispunjenje norme za odlazak na prvenstvo Balkana i Evrope uz popravak ličnih rekorda u svim disciplinama u kojima bude nastupala ove godine. Mlade nade kluba, Maja Martić i Borko Topić, istrčali su svoje lične rekorde u trkama na 100 i 200 metara – saopšteno je iz Atletskog kluba Derventa.
Sljedeći nastup atletičara Atletskog kluba “Derventa” očekuje se na domaćem terenu na 3. Uličnoj trci kroz Derventu “DERVENTA 2025”., koja se održava 19. aprila ove godine.
(TV K3 – Foto: AK Derventa)