Predsjednica Narodne skupštine Srbije Ana Brnabić boravila je u Doboju, gdje je posjetila porodicu Miloša Pavlovića, poznatijeg kao Ćaci, i tom prilikom na društvenim mrežama podijelila fotografiju i poruku kojom izražava podršku ovom mladiću i njegovim najbližima.
„U Doboju, sa Milošem Pavlovićem i njegovom porodicom. Osetila sam ljudsku potrebu da zagrlim njegovu majku i zahvalim joj što ga je vaspitala i podigla kao dobrog, hrabrog i vrednog mladića koji se bori za svoje vrednosti, nikada ne ugrožavajući druge“, navela je Brnabić na Instagramu.
Dodala je da je tom prilikom upoznala Miloševu porodicu – Tanju, Miroslava, njegovog brata Filipa i sestru Lorenu – i poželjela im snagu i hrabrost da izdrže sve što su, kako kaže, prošli zajedno sa Milošem.
Brnabić je prenijela i zahvalnost predsjednika Srbije Aleksandra Vučića, naglasivši da joj je „čast što može da ih nazove prijateljima i saborcima“.
„Ćaci će uvek pobediti jer Ćaci predstavlja sve ono što Srbija iskonski jeste – hrabrost, upornost, inat, sloboda. I što je teže, to su oni odlučniji! Nema povlačenja!“, poručila je Brnabić.
U objavi je pomenula i ostale koje vidi kao saborce: Vladu Balaća, Luku Laloševića, Milutina Mijovića, Mariju, Anđeliju, Milutina Cimešu i druge.
Miloš Pavlović Ćaci postao je poznat u javnosti kroz učešće u političkim i društvenim dešavanjima u Srbiji.
(Tekst: Nezavisne novine – foto: arhiva)