Kao rezulta toga, SDS je ostala bez zvanične internet stranice koja je koristila domene „com“ i „net“.
Naime, SDS je 16. decembra 2004. godine stavljena na crnu listu Ministarstva finansija i trezora SAD, odnosno Odjeljenja za kontrolu strane imovine (OFAC). Srpska demokratska stranka se i dan danas nalazi na toj listi u društvu terorističkih organizacija poput Al Kaide.
Crna lista podrazumijeva da kompanije sa sjedištem u SAD ne mogu da posluju sa osobama i organizacijama sa ove liste Odjeljenja za kontrolu strane imovine.
Zanimljivo, SDS za svoju internet stranicu koristi međunarodne domene sdsrs.com i sdsrs.net još od 6. juna 2007. godine, dakle oko 16 godina. Svi .com i .net domeni na Internetu su pod kontrolom američkih kompanija i ujedno su najpopularniji. Održavanje registracije domena se plaća na godišnjem nivou u minimalnim iznosima ispod 10 dolara, što je SDS uredno plaćala cijeli period korištenja. Međutim, sankcije su bile jače, ali je pitanje kako je moguće da svih ovih godina niko nije reagovao.
-Činjenica da je SDS ove međunarodne domene koristio 16 godina, bez problema, ukazuje da je u skorije vrijeme neko kome je u interesu da se internet stranica SDS ukine, prijavio ove domene Ministarstvu finansija SAD. Ako bi se bavili detektivskim poslom, najveći motiv za ovako nešto ima aktuelni režim i vladajuća stranka SNSD. Ako se za 16 godina nisu dosjetili ovako neke sitne pakosti, to samo ukazuje da iz nekog razloga sada imaju strah od javne riječi SDS, a indikativno je da se ovo dešava mjesec dana uoči raspisanog referenduma o opozivu gradonačelnika Bijeljine, Ljubiše Petrovića, što nam već sada ukazuje da će režim u toj namjeri koristiti sva moguća sredstva – kažu u SDS.
U ovoj partiji tvrde da ukidanje međunarodnih domena neće značajno omesti SDS u njenom prisustvu u medijima i na prostoru interneta, s obzirom da je već danas registrovan domen sds.rs, koji je svakako i adekvatniji naziv internet adrese Srpske demokratske stranke.
-SDS je među prvim političkim subjektima u BiH koji se, prateći trendove u političkom oglašavanju, uključio u savremene tokove oglašavanja na Internetu. SDS je u to vrijeme načinio svoj sajt i organizovao svoj sistem elektronske pošte, za šta je preduslov postojanje adrese na internetu. Internet domen, odnosno adresa na internetu, je blagovremeno zakupljen kod institucija koje su u to vrijeme vodile poslove registracije domena. Naš izbor je bio GoDaddy. GoDaddy je američka javna kompanija za registraciju internet domena i veb hosting kompanija sa sjedištem u Tempeu, Arizona, i registrovana u Delaveru. Trenutno ima više od 21 milion klijenata i preko 75 miliona domena kojima upravlja i preko 6.600 zaposlenih širom sveta. Kompanija je poznata po svom oglašavanju na televiziji i u novinama – kažu za Srpskainfo u SDS.
Izvor: srpskainfo