Amerikanci savladali Špance u uzbudljivom duelu (VIDEO, FOTO)

August 14, 2023, 6:35 am

Košarkaška reprezentacija SAD savladala je Španiju u Malagi rezultatom 98:88 u trećoj i posljednjoj utakmici na turniru i tako prigrabila prvo mjesto.

Amerikanci su prethodno porazili i Sloveniju, još ubjedljivije, pa su tako Dončić i družina turnir završili kao posljednji, pošto su poraženi i od Španaca.

Jasno je i na osnovu ove provjere, dosad najjače – na terenu svjetskih i evropskih prvaka, da se Amerikanci polako ali sigurno penju na sam vrh liste najvećih favorita za osvajanje predstojećeg Svjetskog prvenstva.

Serija 13:5 Amerikanaca negdje od početnih minuta posljednje dionice, pa do sredine iste, bila je prelomna za konačni rezultat. Reprezentacija SAD tada je od deficita 73:74 preokrenula na 86:79 i do kraja manje više bez mnogo trzavica privela meč kraju.

Španci su odmah u narednom napadu preko Vilija Ernangomeza uspjeli da priđu na 82:86 međutim Branson, Džekson, Bridžis i družina odbili su i taj naleti i manje-više mirno “zatvorili” utakmicu.

Sve do tada, maltene tridesetak minuta, na snazi je bila egal borba i sjajna košarka dvije velesile i dva zaista fenomenalan sastava. Na klupama, dva velika stratega, dva šampiona, Stiv Ker na jednoj, i Serđo Skariolo na drugoj strani komandovali su večeras ekipama.

Najefikasniji kod Amerikanaca bio je Džejlen Branson sa 20 poena s tim da je 16 postigao u prvom poluvremenu i to bez promašaja iz igre (5/5 za dva, 2/2 za tri).

Prvog košgetera Njujorka napadački su najbolje ispratili Džeren Džekson i Mikal Bridžis sa po 12 poena, navodi B92.

Kod Španaca, ponovo je najbolji bio Santi Aldama, ovog puta sa 12 poena.