Јokić izjednačio rekord karijere! (VIDEO)

December 13, 2016, 11:54 am
Srpski košarkaš Nikola Јokić nastavio je sa fenomenalnim partijama u NBA ligi, ali saigrači ne uspjevaju da ga isprate.
Nikola Јokić - Foto: Getty Images

Nikola ЈokićFoto: Getty Images

Јokić je u noći između ponedjeljka i utorka potvrdio da se nalazi u odličnoj formi, u porazu svog Denvera od Dalasa sa 112:92.

Momak iz Sombora na parketu je proveo nešto više od 26 minuta i postigao 27 poena (10-12 iz igre, 7-7 penali), uz 11 skokova i 4 asistencije, što mu je treći dabl-dabl u prethodne četiri utakmice.

Nikola je izjednačio rekord karijere u najjačoj ligi svijeta, pošto je do sada samo jednom uspio da ubaci isti broj poena, a u duelu sa Dalasom postigao je 23 poena od 49 Denvera u drugom poluvremenu.

Međutim, nije imao maltene nikakvu pomoć saigrača – Mudiaj je dodao 17, dva više od Mareja, dok je Galinar meč završio sa 12 poena.

S druge strane, Meveriksi su imali najbolje procjente šuta od početka sezone (preko 50%) i upisali tek šestu pobjedu u sezoni. Predvodio ih je Vesli Metjuz sa 25 poena i 4 uhvaćene lopte, dok je Herison Barns dodao 18 poena.