Poraz Zvezde od moćnog Bajerna u Minhenu

September 19, 2019, 7:21 am

Fudbaleri Crvene zvezde poraženi su u Minhenu od Bajerna sa 3:0 u prvom kolu Lige šampiona.

Već je u uvodnim minutima bilo jasno da Zvezda u Bavarskoj može samo što skuplje da proda kožu.

Iskustvo, kvalitet, brzina… Sve je bilo na strani domaćina, koji je to pokušao da dokaže od samog starta.

Pritiskao je Bajern, napadao sa svih strana, vrlo raznovrsno i lagano je dolazio do prilika.

Bavarci su slomili otpor crveno-bijelih u 34. minutu, kada je Ivan Perišić probio po boku, ubacio loptu pred gol, a Kingsli Koman glavom spustio u mrežu.

Zatresao je bajern mrežu još jednom u prvom delu igre – u 40. minutu, ali je Kutinjov gol petom poništen zbog ofsajda.

Domaćin je ređao prilike i u nastavku, ali je Borjan nekoliko puta izvanredno reagovao, odbranio sve što je bilo do njega.

Ništa nije mogao u 80. minutu, kada je Robert Levandovski iskoristio grešku Gobeljića, stigao do lopte pre golmana Zvezde, i smestio je u mrežu.

U nadoknadi vremena, u strelce se upisao Tomas Miler, kada je posle uigrane akcije nakon slobodnjaka matirao Borjana.

U narednom kolu, Zvezda kod kuće igra protiv Olimpijakosa 1. oktobra, dok Bajern istog dana gostuje Totenhemu.