Partizan iz penala u 91. minutu izvukao remi u Senti

February 22, 2020, 9:26 pm

Fudbaleri Partizana odigrali su 1:1 na gostovanju protiv TSC-a u 22. kolu Superlige Srbije.

Izabranici Sava Miloševića odigrali su bledu partiju, nisu imali mnogo prilika za devedeset minuta i na kraju su jedva izvukli remi.

TSC je od 68. minuta vodio golom Silađija, a Partizan je u 91. izjednačio sa bele tačke.

U kaznenom prostoru ekipe iz Bačke Topole pali su Pavlović i Miletića i glavni arbitar je pokazao na penal. Loptu je uzeo Natho i rutinski savladao golmana.

Pre toga, domaći fudbaleri iskoristili su grešku odbrane crno-belih u 68. minutu. Pavlović je loše reagovao, lopta je došla do Lukića čiji je šut odbranio Stojković.

Lopta se odbila do Silađija kojem nije bilo teško da pošalje loptu iza leđa golmana Partizana.

Ekipa Sava Miloševića od tog trenutka krenula je sa nešto ofanzivnijom igrom i u završnicu su uspeli da izjednače iz sumnjivo dosuđenog jedaneasterca.

Utakmica kao utakmica nije bila atraktivna. TSC je dobro postavio igru i Partizan nije stvorio mnogo šansi za ceo meč.

Možda i najbolju imao je mladi Stevanović koji je u drugom poluvremenu šutirao iz dobre pozicije preko gola.

Partizan 22 odigrana meča ima 48 bodova i nalazi se na drugom mestu, dok je TSC na petom sa 38.

U narednom kolu crno-bele očekuje “večiti” derbi, dok će TSC odmeriti snage sa Napretkom.