Novak sazano ko mu je prvi protivnik u Majamiju

March 22, 2019, 7:45 am

Novak Đoković, prvi teniser svijeta, turnir u Majamiju započeće mečom drugog kola protiv Australijanca Bernarda Tomića.

Tomić je bez problema prošao prvo kolo pobijedivši Brazilca Tijaga Monteira sa 6:4, 6:1.

Bernard je u prvom setu brzo napravio brejk, ali prilikom servisa za set ostao bez istog. Ipak, uspio je brzopotezno da odgovori i iskoristi dugu set loptu.

U drugom setu Monteiro se “nije vidio”. Brazilac je osvojio samo jedan gem i na kraju pretrpio ubjedljiv poraz.

Đoković i nestašni Tomić, koji je poznatiji po djelima van terena nego onima na njemu, odigrali su pet zvaničnih mečeva u kojima je slavio Srbin, dok se jedan završio predajom Tomića. On je prvu pobjedu imao na Vimbldonu 2011, kada je Tomić jedini put uspio da osvoji set.

Novak je zatim slavio dvaput na betonu, jednom na šljaci, još jednom na travi, a jedanput mu je Australijanac predao. Posljednji put sastali su se 2015. u Šangaju.

Još uveijk nije poznat tačan termin ovog duela druge runde.