Kraj Novakove serije: Medvedev se plasirao u finale Dubaija

March 3, 2023, 5:21 pm

Srpski teniser Novak Đoković poražen je u polufinalu turnira u Dubaiju od Rusa Danila Medvedeva rezultatom 0:2.

Pobjedom nad Đokovićem rezultatom 2:0, po setovima 6:4, 6:4 za sat i 36 minuta igre Danil Medvedev zakazao je finale turnira 500 serije u Dubaiju sa zemljakom Andrejom Ruboljovim.

Nije Novak bio na nivu prošlih mečeva, kada je lako lomio otpor rivala.

U prvom setu Medvedev je do prednosti stigao tako što je u prvom setu napravio 2 brejka prednosti, dok je protivniku dopustio samo jedan i tako riješio prvi set u svoju korist rezultatom 6:4.

U drugom setu slična situacija. Novak nije imao šanse, jer je loše počeo drugi set izgubivši servis odmah u prvom gemu, a Medvedev je to iskoristio i Đokoviću nije dopustio nijedan brejk do kraja meča i svojim servisom završio identičnim rezultatom 6:4 i tako se plasirao u finale Dubaija i prekinuo niz od 4 uzastopna poraza od Novaka Đokovića.