Kenan Kamenjaš: Srušili smo veliki tim, osjećaj fantastičan

February 18, 2020, 7:59 am

Ekipa Igokee je veliki tim i mi smo kolektivnom, dobrom igrom uspjeli da je pobijedimo, rekao je poslije osvojenog Kupa “Mirza Delibašić” jedan od najzaslužnijih za istorijski uspjeh Spars Realwaya, košarkaš Kenan Kamenjaš (19).

Spars je nakon 15 godina postojanja uspio osvojiti prvi veliki seniorski trofej. Sarajevski tim je u nedjeljnom finalu Kupa BiH savladao favorizovanu Igokeu (93:85), ekipu koja je u sedam navrata osvajala ovo takmičenje, pet puta uzastopno. U sezoni u kojoj se možda niko u Sparsu nije nadao ovakvom uspjehu, puleni trenera Nedima Džemića su odigrali sjajan turnir u Sarajavu i trijumfima protiv Leotara u polufinalu i Igokee u finalu tako podarili klubu najveći uspjeh u istoriji.

“Poslije osvojenog prvog velikog seniorskog trofeja osjećaj je više nego fantastičan. Jos sam vrlo uzbuđen. Ovo je veliki uspjeh kako za mene, tako i za klub”, istakao je Kamenjaš, koji je susret završio sa 19 poena i četiri skoka.

Spars je tako nakon deset godina trofej košarkaškog Kupa BiH vratio u Sarajevo nakon što je Bosna tačno prije deceniju posljednji put osvojila ovo takmičenje. Prvim velikim trofejom Spars, koji je prije dva mjeseca sklopio saradnju sa Realwayom, pokazao je, potvrdio i dao svima do znanja da nije projekat u pokušaju, nego ozbiljan klub sa vizijom, te da sve više polako ali sigurno primamljuje navijače u glavnom gradu na svoju stranu.

“Ovo je snažna poruka svima, oni će se naravno naći, koji uporno ignorišu ono najbolje što košarka ima u ovom gradu, a to je Spars Realway. Nadam se da će im ova utakmica otvoriti oči”, jasno je poručio šef stručnog štaba Nedim Džemić.

Od osnivanja Spars je sve do nedjelje najveće upjehe postizao u omaldinskim kategorijama. Iznjedrio je mnogo reprezentativaca, danas su članovi bh. selekcije Adin Vrabac i Kenan Kamenjaš, tu je i Nedim Buza, a ne treba zaboraviti da je ovaj klub “stvorio” Alekseja Nikolića, prvaka Evrope sa Slovenijom. Ovaj istorijski rezultat sigurno će dati krila Sparsu da sezonu zaključi na najbolji način. Prije svega cilj će biti sačuvati status ABA ligaša, odnosno izbjeći posljednje mjesto u ABA ligi 2, čime bi stekao pravo nastupa i naredne sezone u regionalnoj ligi. Takođe, u taboru aktuelnog pobjednika Kupa BiH očekuju plasman u završnicu prvenstva BiH.

10.000 KM dobiće Spars od opštine Stari grad, navedeno je juče tokom prijema koji je organizovao načelnik opštine Ibrahim  Hadžibajrić za košarkaše.