Golman golom u 94. minutu odveo ekipu u četvrtfinale Lige šampiona

February 27, 2020, 3:22 pm

Nesvakidašnja sitaucija stiže nam iz KONKAKAF Lige šampiona.

Meksička ekipa Tigres plasirala se u četvrtfinale Lige šampiona Sjeverne i Centralne Amerike, pogotkom u 94. minutu.

Ne bi to bila toliko zanimljiva situacija, da pobjedonosni pogodak nije postigao – golman!

Tigres je u prvom meču protiv Alijance iz El Salvadora poražen rezultatom 2:1 i kod kuće su odlično otvorili meč.

Ener Valensija, bivši fudbaler Vest Hema i Evertona pogodio je u devetom minutu za vođstvo, na asistenciju Pjer-Andrea Žinjaka, a bivši igrač Tuluza i Marseja pogodio je u 17. i 23. minutu sa bijele tačke i delovalo je kao da je Tigres sve već riješio poslije nepunih pola sata igre.

Međutim, 28-godišnji napadač Huan Karlos Portiljo, postiže dva gola do kraja poluvremena i Alijanca je pored zaostatka bila u boljoj poziciji, pošto su dva puta zatresli mrežu na gostovanju.

U 94. minutu u kazneni prostor otišao je i golman Nahel Guzman, 34-godišnji Argentinac, koji brani za Tigres već sedam sezona.

Centrirao je Eduardo Vargas, bivši fudbaler Valensije, Napolija, Kvins Park Rendžersa i Hofenhajma, pronašao je Guzmana, koji glavom smiješta loptu u mrežu za prolaz u četvrtfinale Lige šampiona!

Konačnim rezultatom 4:2 i ukupnim 5:4, Tigres je ušao među osam najboljih u Centralnoj i Sjevernoj Americi.