Džumhur poražen od Vavrinke u prvom kolu Australijan Opena

January 21, 2020, 7:53 am

Švajcarski teniser Stanislas Vavrinka preskočio je nezgodnu prepreku na startu Australijan opena.

Vavrinka je nadigrao bosanskohercegovačkog tenisera Damira Džumhura u četiri seta.

Švajcarac je slavio sa 7:5, 6:7 (4), 6:4, 6:4 poslije tročasovne borbe.

U prvom setu nije bilo brejk prilike sve do 12. gema kada Vavrinka stiže do tri prilike i koristi već prvu za 1-0.

Džumhur je na otvaranju drugog seta imao dvije brejk lopte, po jednu u prvom i trećem gemu, ali ih ne koristi.

U osmom gemu je spasao dvije brejk lopte, a potom i jednu set loptu u 12. gemu, nakon čega je nadigrao Švajcarca u taj-brejku za izjednačenje na 1-1.

Uslijedio je još jedan “čvrst” set bez brejk prilika u prvih devet gemova, a onda Džumhuru pada koncentracija i Vavrinka stiže do dve prilike koje odmah koristi, a potom kapitalizuje za 6:4 i novu prednost u setovima.

Četvrti set je bio preslikan treći. Bez brejk šansi do devetog gema kada Džumhur opet prvi posrće i gubi servis, a iskusni Švajcarac to ne propušta i odlazi u drugo kolo AO.

Vavrinku u sljedećoj rundi čeka duel sa boljim iz duela između Miomira Kecmanovića i Andreasa Sepija.