Bogdanović se ispromašivao u porazu Kingsa

February 28, 2020, 7:56 am

Košarkaši Sakramento Kingsa poraženi su od Oklahome Siti Tander u noći između četvrtka i petka sa 112:108.

Kingsi su poslije nekoliko jako dobrih izdanja prethodnih nedjelja dopustili da izgube iako su tokom treće četvrtine imali čak 19 poena prednosti.

Tanderi su, s druge strane, uspjeli da se vrate u život čak 15. put ove sezone kada su gubili na ulasku u posljednju četvrtinu i time učvrstili ovosezonski rekord lige.

Srpski krilni centar Nemanja Bjelica je odigrao sjajan meč u kom je ubacio protivniku 18 poena uz devet skokova i dvije asistencije, a pogodio je sedam od devet šuteva (4/6 trojke).

U timu Kingsa su bila dvojica efikasnijih, Heri Džajlz sa 19 i Harison Barns sa 21 poenom, dok je Bogdan Bogdanović bio loš na šutu, pogodio je svega četiri od 14 šuteva (2/9 trojke) i do kraja ubacio 11 poena.

Tandere je sa 24 poena i šest skokova predvodio Danilo Galinari, 20 poena je dodao Šej Gildžes Aleksander, a 17 je (i sedam asistencija) imao Kris Pol.

Prva četvrtina je bila tijesna, a ekipe su se smjenjivale u vođstvu da bi je tim iz Sakramenta završio u plusu 27:25 poslije slobodnih bacanja Barnsa.

Kingsi će imati za čime da žale jer ih je bolji šut služio i do poluvremena im, trojkom Bogdanovića na sekund prije kraja, donio dvocifrenu prednost 61:50.

Razlika je rasla i u trećoj četvrtini do trenutka kada je Nemanja Bjelica pogodio trojku iz bloka za 75:57, a onda još jednu iz ćoška za 78:59.

Od tog trenutka kreće sunovrat i šestominutni poenterski post “Kraljeva”. Oklahoma je postepeno prilazila sa linije za slobodna bacanja i poenima iz reketa, da bi Gildžes Aleksander pogodio spolja za 82:81 na 26 sekundi prije kraja treće četvrtine.

Oklahoma je pred četvrtu zaostajala taj jedan poen, ali je utakmica bila potpuno otvorena. Na startu četvrte je upravo Aleksander i donio svom timu prednost, Badi Hild se poslije nekoliko promašenih trojki vratio u život jednom za 87:85, ali je Oklahoma održavala korak.

Kris Pol je na tri i po minuta prije kraja pogodio trojku za 103:97 u korist Tandera, koji od tog trenutka nisu ispuštali prednost i pobijedili su.

Kingsi sada imaju skor od 37 pobjeda i 22 poraza i peti su na Zapadu, dok je Sakramento 12. na Zapadu sa 24 pobjede i 34 poraza, prenosi  Telegraf.rs.