Zvezdi derbi i prvo mjesto, Vujasinović ljut

February 22, 2016, 8:09 am

Meč je trebalo da bude odigran u okviru Regionalne lige, ali se zbog isključivanja Zvezde iz ovog takmičenja računao samo za Prvenstvo Srbije.

Partizan je u prve dve čevrtine odigrao jedno od svojih najlošijih poluvremena ove sezone, što je Zvezda, sa iskusnim novajlijama Aksentijevićem, Pekovićem, Kljajevićem znala da kazni.

Crveno-beli su relativno brzo poveli sa 2:0, a prvi gol za crno-bele postigao je Ivan Rackov,pred sama kraj četvrtine. Do prvog odmora crveno-beli su uvećali prednost.

Zvezda je u istom ritmu nastavila I u drugoj četvrtini. Povela je sa 5:1, crno-beli sredinom druge deonice smanjili na 5:2, opet preko Gogova. Ipak, Zvezda, u kojoj je odlično branio Aleksandar Kralj, se vratila na plus četiri.

U drugom poluvremenu druga slika. Partizan je preuzeo inicijativu, ojačao odbranu i prišao na 6:5.

Partizanovu seriju od 3:0 prekinuo je Ivan Rackov, koji je pogodio za 7:5. Ipak, Rackov je ubrzo morao da napusti igru. U jednom duelu, pre postignutog gola, dobio je nenameran udarac od igrača Partizana, u tom momentu je uspeo da nastavi. Nije dugo izdržao i morao je da napusti bazen, da bi početkom četvrte četvrtine vratio na klupu, ubrzo i u bazen. Golom Vica u završnici četvrtine crno-beli su ponovo smanjili zaostatak na gol.

Gol odluke delo je Dragana Draškovića pet minuta pre kraja. Posle toga nijedna ekipa nije uspela da dođe do pogotka, Partizan je u poslednjem minutu dva puta pogodio okvir gola I Zvezda je slavila.

Mini-tabela srpskog prvenstva (na osnovu rezultata srpskih klubova u Regionalnoj ligi): Crvena zvezda 15, Partizan 13, Vojvodina 3, Radnički 1. Preostalo je da se odigra meč Radnički – Vojvodina.

Trener Partizana Vladimir Vujasinović bio je ljut posle meča.

“Katastrofalna vaterpolo predstava, iz koje je Zvezda izašla kao pobednik. Mi smo počeli da igramo tek kad smo praktično već izgubili meč. Kao drugi ulazimo u plej-of, ali ovako smo izgubili breme favorita, koji je teško nositi, posebno za mladu ekipu. Iz drugog plana ćemo možda i lakše doći do odbrane titule.”

Na obe klupe su imali zamerki na suđenje.

“Sramota je da se ovako nešto dešava, ali to je priča koja nije od danas, već priča koja traje četiri godine”, kazao je Vujasinović.

Risto Maljković, trener Crvemne zvezde istakao je da je očekivao težak meč.

“Očekivali smo ovako tešku utakmicu. Bilo nam je važno da se fizički dobro pripremimo i na tom planu pariramo Partizanu. Smirili smo igru na vreme, od početka zaigrali tempom koji nama odgovara. Dozvolili smo Partizanu da se vrati u igru, ali na vreme smo se trgnuli i ušli u mirnu završnicu. Suđenje – standardno srpsko.”

Bazen Banjica. Gledalaca: 500. Sudije: Putniković (Beograd), Stanojević (Jagodina). Igrač više: Crvena zvezda 11 (4), partizan 10 (3). Peterci: Partizan 1 (0)

CRVENA ZVEZDA: Kralj (10 odbrana), Tankosić 2, Popović, Janković, Kljajević, Rackov, Aksentijević 1, Andrejević 2,Ilić, Repanović, Drašković 2, Peković, Todorovski, Jović. Trener: Maljković.