Zvezda u Slovačku bez prednosti!

August 8, 2018, 7:37 am
Fudbaleri Crvene zvezde odigrali su 1:1 sa šampionom Slovačke Spartakom iz Trnave u okviru 3. kola kvalifikacija za Ligu šampiona.

Iako su najavljivali pobjedu, i nešto mirniji put na revanš u Slovačku, na stadionu “Rajko Mitić” pred 35.000 gledalaca šampion Srbije nije uspio doći do nje, pa mu sada u Trnavi treba pobjeda, ili remi sa više pogodaka nego u Beogradu (2:2, 3:3, ili više).

“Crveno-bijeli” su do prednosti došli u 23. minutu iz jedanaesterca kojeg je sigurno izveo Ben. Prethodno je Krstičić na asistenciju Stoiljkovića zaustavljen na nedozvoljen način u šesnaestercu Slovaka, i španski arbitar je bez dvoumljenja pokazao na bijelu tačku.

Međutim, radost domaćina trajala je samo jedan minut! Rodić je ispao u duelu sa Јirkom, nije uspio da ga stigne, ovaj je vratio povratnu do Grendela koji uz malo sreće pogađa mrežu za 1:1!

U nastavku meča Zvezda je bila bolji rival, ali odbrana Slovaka nije popustila, i pored nekoliko dobrih prilika, pa je meč završen bez pobjednika 1:1.

Ukoliko prođu u narednu fazu takmičenja, za grupnu fazu Lige šampiona čeka ih duel sa pobjednikom meča Salzburg – Škendija, a ovaj duel na programu je sutra, prvi meč igra se u Austriji.

Poraženi će nastaviti kvalifikacije za Ligu Evrope i igrati protiv boljeg iz meča Helsinkija i ljubljanske Olimpije.

Rezultati 3. kola kvalifikacija za Ligu šampiona: Astana – Dinamo Zagreb 0:2, Karabag – Bate Borisov 0:1, Malme – Vidi 1:1, Slavija Prag – Dinamo Kijev 1:1, Standard – Ajaks 2:2.