Zvezda u Kaunasu deklasirala Žalgiris!

January 7, 2017, 12:25 pm

Revanš sa kamatom! Nevjerovatna Crvena zvezda je u Kaunasu deklasirala Žalgiris – 77:61.

Od prvog do posljednjeg minuta su crveno-beli kontrolisali tempo i tako nastavili briljantan evroligaški niz.

Dakle, poslije Makabija, Reala i CSKA je pao i Žalgiris i to na gostovanju. Najefikasniji je bio Marko Simonović sa 16 poena, ali posebno treba istaći učinak Branka Lazića koji je bio nevjerovatan na obje strane terena – 15 poena, četiri ukradene lopte i tri skoka.

Maestralno je Zvezda odigrala prvu četvrtinu. Sjajna energija u odbrani, ukradene lopte, blokade, a sve to je nagrađeno poenima na drugoj strani terena.

Kuzmić je pravio velike probleme u reketu, a Lazić sjajnom rolom u napadu pomogao crveno-belima da poslije prve deonice imaju čak 14 poena prednosti (7:21).

Pokušao je domaći tim u drugoj četvrtini da bude agresivniji i da smanji zaostatak, što su donekle i uradili serijom od 7:0 (14:26).

Radonjić je vratio na parket Jovića i Dženkinsa, a nevjerovatna defanziva, trojke Simonovića i laki poeni u tranziciji su donijeli srpskom timu čak 25 poena prednosti na pauzi (22:47). Kako je Žalgiris igrao najbolje govori to da su zvižducima ispraćeni u svlačionicu.

Pokušao je domaći tim poslije odmora da smanji prednost, ali je njihov nalet odbio Lazić trojkom i polaganjem poslije ukradene lopte, pa je srpski tim u posljednju četvrtinu ušao sa vođstvom od 22 poena (39:61).

Imala je Zvezda odgovor na svaki nalet rivala, to su u posljednjoj dionici bile trojke Simonovića i Dženkinsa koje su i zvanično stavile tačku na meč.

Do kraja je domaći tim samo uspio da smanji zaostatak i spriječi pravi debakl.

Izvor: Novosti