Zvezda u finišu slomila Ulm

October 3, 2018, 7:34 am

Crvena zvezda je pobjedom krenula u Evrokupu. Serijom 14:0 u finišu posljednje četvrtine slomili su otpor njemačkog Ulma i slavili na kraju 88:73.

Košarkaši “crveno-bijelih” odigrali su meč pun oscilacija. Na početku Beograđani su bili u grču, što je Ulm iskoristio da stekne plus 6(3:9, 5:11). Međutim, poenima Džo Reglanda i Bilija Berona domaći je preokrenuo rezultat i došao do najveće prednosti u prvih 20 minuta 30:21.

Serija loših odluka u napadu donijela je problem, pa je njemački tim ubrzao igru što mu odgovara i uhvatio je priključak (30:27). Tada je Perperoglu vezao uspješne šuteve, pa je Zvezda opet otišla na plus 8 (37:29). Međutim u finišu druge četvrtine opet loša odbrana Beograđana i njemački tim je to iskoristio da uhvati priključak.

Sredinom treće četvrtine sjajan učinak imao je Majkl Odžo koji je donio sigurnost svom timu. Zvezda je napravila seriju 11:0 i došla do 61:48. Ulm je iskoristio greške u odbrani da priđe na samo tri poena na kraju treće četvrtine 62:59.

Ipak u finišu beogradski tim je “zategao” igru u odbrani i serijom 14:0 riješio pitanje pobjednika.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bili su Bili Beron sa 19, dok je Džo Regland imao 17, a Majklo Odžo je imao 14 poena i 10 skokova. Kod Ulma Fotu je imao 16 poena.