Zvezda u dramatičnoj završnici pobijedila Galatasaraj

October 22, 2016, 9:10 am

Košarkaši Crvene zvezde ostvarili su prvu pobjedu u Evroligi, pošto su večeras u Istanbulu u dramatičnoj završnici pobijedili Galatasaraj sa 85:83 (17:30, 30:17, 22:20, 16:16).

Domaćin je imao 14 poena prednosti u prvoj četvrtini, a Zvezda je u trećoj vodila i 15 poena razlike, ali je dGalatasaraj uspio da stigne, a onda u posljednjoj dionici i da povede.

Zvezda je posle tajm-auta domaće ekipe u posljednjem minutu napravila seriju preko Ognjena Kuzmića i Stefana Јovića povela sa 84:83.

Galata je poslije imala priliku da se vrati, ali je Aleks Tajus promašio oba penala 38 sekundi prije kraja, a onda je poslije promašaja Marka Gudurića, Ostin Dej promašio šut četiri sekunda prije kraja. Јović je zatim uhvatio loptu i brzo je fauliran. Plejmejker Zvezde pogodio je prvo bacanje i namjerno promašio drugo za prvu veliku pobjedu šampiona Srbije.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Marko Simonović sa 23 poena, dok je Јović završio utakmicu sa 14 poena i devet asistencija. Gudurić je postigao 11, a Milko Bjelica 10 poena. Dej je postigao 24 poena za Galatasaraj, a Tajus 19.

Gostovanje Zvezde Galatasaraju u Istanbulu ima posebnu dimenziju od prije dvije godine kada su ispred sale “Abdi Ipekči” domaći navijači ubili navijača crveno-bijelih Marka Ivkovića Јagodu.

Zvezda je u prvom kolu izgubila kod kuće od Darušafake, a Galatasaraj od CSKA. Crveno-bijeli u sljedećem kolu igraju kod kuće protiv Barselone.

Izvor: Agencije