Zvezda trećom u nizu prati Partizan

March 14, 2015, 4:02 pm

Zvezda je krenula ofanzivno i povela već u šestom minutu, kada je precizan posle kornera bio Lazić, da bi u 29. minutu Ristić iz penala duplirao vođstvo.

Međutim, ‘Golubovi’ su uspeli da se vrate u meč samo šest minuta kasnije, kada je Georgijević savladao Rajkovića, ali je zatim Luka Jović u 78. minutu rešio pitanje pobednika.

Aktuelni šampion je tako smanjio zaostatak za liderom Partizanom na samo jedan bod, dok je Spartak sada na desetom mestu sa 21 bodom.

Pet mečeva 19. kola počelo je pola časa ranije, a kolo zatvaraju crno-beli koji od 17 časova dočekuju Rad u Humskoj.

Subotičani u narednom kolu gostuju u Jagodini, dok Zvezda dočekuje kruševački Napredak.

Trener crveno-belih Nenad Lalatović izveo je izuzetnu ofazivnu ekipu na teren, pa je Zvezda od petog minuta imali prednost. Posle kornera Saše Stojanovića sa leve strane, loptu je u šesnaestercu prvo zakačio Savo Pavićević i prosledio je do Darka Lazića, kojem nije bilo teško da pogodi mrežu gostiju.

Posle tog gola Zvezda je nastavila da diktira tempo, a svoju inicijativu pretvorila je u drugi gol u 29. minutu. Spartakov golman Nikola Mirković je prethodno oborio Luku Jovića, pa je sudija pokazao na “belu tačku”, a siguran izvođač penala bio je Mihajlo Ristić.

Izabranici Nenada Lalatovića mogli su preko Petra Orlandića da povedu i sa 3:0, ali je umesto toga usledila kazna Spartaka već u sledećem napadu kada je Stefan Milošević na drugoj stativi pronašao Dejan Georgijevića koji je smanjio na 1:2 u 34. minutu.

Spartak je posle tog gola zaigrao mnogo bolje, ali se na veliki odmor ipak otišlo vođstvom Zvezde od 2:1.

Početak drugog dela meča kasnio je nekoliko minuta zbog sukoba pristalica Crvene zvezde s policijom.

U drugih 45 minuta Zvezda je bila nadmoćnija, imala je nekoliko prilika za gol, ali se nije igralo sa toliko tempa kao u prvom delu, da bi svaku dilemu oko pobednika otklonio je Luka Jović u 77. minutu. Odbrambedi igrači Spartaka uspeli su da blokiraju šut Džošue Parkera, ali se lopta potom stigla do Jovića koji ju je sproveo u mrežu.