Zvezda se žestoko revanširala Primorskoj

October 7, 2019, 6:32 am

Strašan revanš Crvene zvezde! Beograđani su u prvom kolu ABA lige deklasirali Primorsku 90:64 i revanširali se za poraz u četvrtfinalu Super kupa. Šampion ABA lige je tako pokazao da će i ove sezone biti glavni kandidat za odbranu titule i da je poraz u Zagrebu bio samo trenutak slabosti.

Beograđani su odigrali strašan meč, a plejmejker Lorenco Braun je odigrao najbolji meč dosad u “crveno-bijelom” dresu, dok je Džejms Gist još jednom pokazao da će biti strašno pojačanje.

Slovenački predstavnik se držao samo u prvih pet minuta, nakon kojih je uslijedila serija „crveno-bijelih“koji su došli do plus 10(24:14). Meč je prelomljen u drugoj četvrtini.

Zvezda je zaigrala sjajnu odbranu, a Primorska je uspjela da postigne samo tri poena za 10 minuta pa je beogradski tim došao do plus 21 na poluvremenu(45:24). Imali su domaći seriju 13:0 koju je svojom energijom u oba pravca donio Mo Faje.

Beograđani nisu popuštali ni u nastavku. Odigrali su kvalitetno u oba pravca pa su u jednom momentu imali i maksimalnih plus 36(60:24). Do kraja meča su gosti uspjeli samo da ubaže poraz.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Lorenco Braun sa 18 poena i 10 asistencija, dok je Ognjen Dobrić dodao 13. Kod Primorske Lens Heris je imao 17 poena.

Zvezda u četvrtak dočekuje Fenerbahče u drugom kolu Evrolige.

Autor:   – srpskainfo.com