Zvezda se “petardom” u Lučanima vratila na +12

April 2, 2018, 6:55 am

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su Mladost u Lučanima sa 5:2 u 29. kolu Superlige Srbije i vratili dvocifrenu prednost nad Partizanom.

Golove za crveno-bele postizali su Slavoljub Srnić, Srđan Babić, dvostruki strelac je bio Aleksandar Pešić, a upisao se i Luka Ilić. Dva pogotka za Mladost je dao Predrag Pavlović.

Beograđani su u Lučanima već u prvom minutu pokazali da su došli po sva tri boda.

Srnić je prošao po desnoj strani, poslao loptu do Rodića koji je šutirao, ali je Nemanja Krznarić uspeo da odbrani.

Najagilniji u napadu je tokom prvih dvadeset minuta bio Srnić, igralo se isključivo na polovini Mladosti koja nije uspevala da se oslobodi pritiska gostiju.

Taj pritisak je Zvezdi u 17. minutu obezbedio 1:0. Adžić je uzeo loptu na sredini terena, dodao je Pešiću a napadač Zvezde je po sredini prosledio loptu do Srnića koji po zemlji matira Krznarića.

Lučanci su od tog trenutka pokušali da napadnu, uglavnom po bokovima ali su sve napade gosti lako odbijali.

I baš kada se činilo da Mladost ne može ni do kaznenog prostora, Ivan Pešić u 37. minutu na gol-aut liniji pronalazi Radivojevića, ovaj sa gol-aut linije centira do peterca gde je sam ostao Predrag Pavlović.

Fudbaler Mladosti je rešio situaciju jedan na jedan sa Nemanjom Supićem udarcem pod prečku i Mladost je izjednačila.

Zvezda na pauzu ipak ide s prednošću, zahvaljujući sjajnom centaršutu Srnića koji je posle kornera pronašao Babića, a ovaj glavom omogućio 2:1 svom timu pred poluvreme.

Prvih petnaestak minuta nastavka uopšte nije obećavalo rasplet koji se kasnije desio. U sporijoj i ne tako zanimljivoj igri, Mladost je bila nešto konkretnija, na drugoj strani je bio zapažen Filip Stojković, ali napadi nisu bili opasni.

Iz prve ozbiljnije šanse iz 56. minuta, u kojoj se našao Pešić Zvezda uspeva da postigne treći gol. Pešić je dobio loptu u kaznenom prostoru, oborio ga je sa leđa Milošević, a Srđan Obradović je svirao penal.

Pešić je šutirao po sredini i Zvezda je povela 3:1. Videlo se nakon toga da crveno-beli žele i četvrti gol, ali je Mladost uspela bez prave igre da još jednom smanji zaostatk.

Dobra lopta na bok isturenom Radivojeviću, još bolja visoka lopta na drugog stativu za Pavlovića i lopta zakucana od prečke i iza leđa Supića po drugi put u 73. minutu.

Pavlović je samo koji minut kasnije odlično šutirao, isprečio se Filip Stojković i gotovo izvesno sprečio potpunu senzaciju na stadionu Mladosti. Zvezda se nakon toga opet pokrenula i “blickrigom” između 81. i 84. minuta potpuno dotukla Lučance.

Prvo je rezervista Luka Ilić pogodio sa pet metara, a onda je Pešić drugim golom posle dobrog trčanja uspeo da kompletira “petardu” i overi pobedu Zvezde na neugodnom gostovanju.