Zvezda savladala Unikahu u neizvjesnoj završnici (VIDEO)

March 2, 2018, 8:39 pm

Crvena zvezda – Unikaha 80:76. Košarkaši Zvezde savladali su u neizvesnom meču ekipu Unikahe u meču 24. kola Evrolige i zadržali kakve-takve šanse da se nađu među osam najboljih. Ročesti najefikasniji u pobedničkom timu, Bjelica i Lazić najbolji kad je bilo najpotrebnije. Milosavljević najbolji u gostujućem sastavu. U narednom kolu, 9. marta, Zvezda gostuje u Barseloni.

Košarkaši Crvene zvezde teškom mukom savladali su ekipu Unikahe (80:76) i zabeležili 10. trijumf u regularnom toku Evrolige.

Crveno-beli, šest kola pre kraja grupne faze takmičenja, dele deseto mesto na tabeli, zajedno sa Unikahom, dok im osmoplasirani Makabi beži dva trijumfa.

Zvezda se mučila tokom većeg dela susreta sa Unikahom. Ipak, trojke su nešto bolje funkcionisale nego u prethodnim mečevima (10/27), pa je čvrsta odbrana ovog puta bila dovoljna za pobedu nad iskusnom i neugodnom ekipom iz Malage.

U prvom poluvremenu gledali smo izjednačenu borbu, a crveno-beli su na veliki odmor otišli sa tri poena prednosti (40:37).

Zvezda je najbolje izgledala u trećoj deonici, koju je dobila sa sedam poena razlike, ali su se gosti u finišu meča još jednom vratili i učinili završnicu izuzetno uzbudljivom.

Ipak, Zvezdini košarkaši bili su sigurni sa linije za slobodna bacanja, pa su došli do desetog trijumfa u 24 odigrane utakmice u Evroligi.

Ročesti je bio najefikasniji na meču sa 19 poena, ali su u završnici teret poneli Milko Bjelica i Branko Lazić, koji su utakmicu završili sa 13, odnosno 10 poena.

U gostujućem sastavu najbolji su bili Dragan Milosavljević i Džef Bruks sa po 12 postignutih poena, dok je Vačinski dodao 11.

Zvezda u narednom kolu, 9. marta, gostuje u Barseloni.

Ovako je protekao meč u Beogradu:

20.57 – Kraj meča, Zvezda je savladala Unikahu sa 80:76.

20.39 – Sredina igre u poslednjoj četvrtini, Unikaha je smanjila prednost Zvezde na 65:62.

Zvezda je već posle dva minuta ušla u bonus, srećom igrači Unikahe nisu to iskoristili da preokrenu rezultat. Ipak, Zvezda se muči u napadu, pa će crveno-beli morati da daju svoj maksimum kako bi stigli do pobede.

20.24 – Pogotkom Enisa uz zvuk sirene, Zvezda u poslednju deonicu ulazi sa deset poena prednosti – 62:52.

Zvezda drži prednost od finiša prvog poluvremena, najveća razlika je deset poena. Ročesti je postigao 17, Feldin 11 poena, na drugoj strani Milosavljević najefikasniji sa 12.

20.13 – Zvezda je povećala prednost sa poluvremena, pa na sredini treće deonice vodi 51:44.

Unikaha sve teže nalazi put do Zvezdinog koša, ali crveno-beli su već ispunili bonus. Ročesti je stigao do 17. poena.

20.04 – Nastavljen je meč.

19.49 – Poluvreme, Zvezda vodi protiv Unikahe 40:37.

Uspeli su crveno-beli da sačuvaju prednost u finišu poluvremena, u meču gde se obe ekipe često smenjuju u vođstvu. Zvezda šutira trojke 6/14, gosti 1/6. Unikaha ima sedam skokova više, ali crveno-beli manje gube lopte (9:1).

Ročesti najefikasniji na meču sa 13 poena (tri trojke), Feldin je postigao osam, a Janković i Lazić po pet. Na drugoj strani najbolji je Milosavljević sa osam, iako je drugu četvrtinu presedeo na klupi.

19.36 – I dalje gledamo izjednačen meč u Beogradu, na sredini druge četvrtine nerešeno je 30:30.

Crveno-beli imaju dosta zamerki na suđenje, Alimpijević je zaradio i tehničku grešku. Zvezda i dalje odlična u šutu spolja, ali crveno-beli imaju neočekivano mali broj skokova.

19.22 – Nerešeno je posle prve četvrtine 24:24.

Zvezda je šutnula više trojki (5/9), nego dvojki (4/7) i za sada je dobar šut spolja drži u igri. Milosavljević je izuzetno raspoložen protiv crveno-belih, nekadašnji kapiten Partizana postigao je osam poena, Džef Bruks dodao je šest. Feldin je postigao osam, Ročesti šest za domaći tim.

19.10 – Sredina igre u prvom poluvremenu, nerešeno je 11:11.

Zvezda je bolje ušla u meč, povela sa 5:0, ali su gosti, najviše zahvaljujući Draganu Milosavljeviću, vratili susret u egal.

19.00 – Počeo je meč u Beogradu.

18.55 – Pre početka utakmice, Nemanja Nedović dobio je poklon od svog nekadašnjeg kluba. Nedović neće igrati na meču zbog prehlade.