Zvezda proslavlja jesenju titulu, Partizan u Kruševcu

December 9, 2017, 8:15 am

Prvi put u istoriji desilo se da dva najveća srpska kluba obezbede “proleće u Evropi”, nakon što je Crvena zvezda pobedila Keln (1:0) i pridružila se Partizanu, a sada nastavljaju iscrpljujuću borbu za titulu.

Izabranici Vladana Milojevića u sjajnom raspoloženju čekaju Borac i u slučaju pobede stigli bi do jesenjih počasti baš pred večiti derbi u sredu u Humskoj.

Sa druge stane, Partizan posle Kijeva ide na novo gostovanje, ekipi koja je ove sezone nanela jedini poraz Crvenoj zvezdi u prvenstvu, baš u Kruševcu, i koja juri izlazak na međunarodnu scenu.

Vojvodina u Novom Sadu protiv “fenjeraša” Javora traži izlazak iz krize i prvi trijumf nakon pet utakmica, kao i Rad protiv Mačve za beg iz opasne zone.

Fudbaleri subotičkog Spartaka pobedili su u gostima Voždovac 3:2 (1:0) u prvom meču 21. kola Superlige Srbije.

U derbiju timova sa vrha Spartak se učvrstio na trećem mestu golovima Mileta Savkovića u 26. i 82, kao i Đorđa Ivanovića iz penala u 51. minutu. Domaćin je dva puta pokušao da unese neizvesnost preko Aleksandra Filipovića u 79. i Nikole Ćirkovića u 85. minutu, ali nije uspeo je izbegne poraz i sada je ugrozio četvrtu poziciju.

U ostalim utakmicama igraju, subota: Rad – Mačva (13 sati), Radnički Niš – Čukarički (13), Vojvodina – Javor (13), Zemun – Radnik (13), Mladost Lučani – Bačka (15). Nedelja: Napredak – Partizan (14), Crvena zvezda – Borac Čačak (16.30).