Zvezda preokretom do tri boda protiv Spartaka

December 7, 2019, 5:24 pm

Fudbaleri Crvene zvezde pobijedili su danas u Beogradu Spartak sa 3:1 u 20. kolu Super lige Srbije.

Crveno-bijeli do trijumfa su došli posle preokreta, pošto je Spartak od 21. minuta vodio pogotkom Stefana Denkovića koji je dobro reagovao poslije centaršuta Stefana Miloševića.

Zvezda je brzo, već poslije 10 minuta igre, uspjela da dođe do izjednačenja, a strelac je bio Brazilac Žander i to nakon dobre asistencije Marka Marina koji je u šesnaestercu proigrao lijevog beka.

Do poluvremena Zvezda je uglavnom imala incijativu, što je rezultiralo preokretom u 40. minutu. Žander je centrirao s lijevog boka ka Tomaneu, ali je ovaj promašio loptu, a nju je natrčao Nikola Tekijaški i smjestio je u svoju mrežu.

Početak drugog poluvremena pripao je domaćinu, a vrlo efektan gol u 51. minutu postigao je Tomane, koji je “makazicama” poslije centaršuta Marina zatresao mrežu Spartaka.

U nastavku susreta Spartak je imao nekoliko dobrih prilika, ali i Crvena zvezda koja je sredinom drugog dijela pogodila prečku, da bi potom i Subotičanama bio poništen pogodak zbog navodnog ofsajda.

Zvezda poslije 19 utakmica zauzima prvo mjesto na tabeli Super lige sa 52 boda, dok je Spartak osmi sa 28.