Zvezda poslije drame poražena u Zagrebu

October 23, 2017, 7:41 am

Košarkaši Crvene zvezde izgubili su u neizvjesnom meču u Zagrebu od ekipe Cedevite, u petom kolu ABA lige – 79:74.

Izabranici Dušana Alimpijevića vezali su drugi poraz, poslije izgubljenog meča od Budućnosti, u prošlom kolu, dok su puleni Jurija Zdovca prekunuli niz od četiri poraza.

Meč u Zgrebu od početka do kraja bio je neizvjesan.

Crveno-bijeli su bolje započeli meč i poslije startnog vođstva Cedevite d 2:0, preuzeli kontrolu u Zagrebu, da bi u finišu prve dionice domaćini smanjili prednost na poen zaostatka – 19:18.

U drugom kvartalu Zvezda je napravila veliki broj grešaka i uspjela da izgubi čak deset lopti, dok su Hrvati imali samo tri izgubljene lopte.

Na sredi drugog kvartala Cedevita je imala devet poena prednosti – 31:22, a iako je domaći sastav bio blizu dvocifrene prednosti, tim iz Beograda je zaigao bolje u završnici pa je poluvrijeme završeno izjednačenim rezultatom – 39:39.

U drugom poluvremenu viđena je rezultatska klackalica. Dosta faulova na jednoj i na drugoj strani.

U samoj završnici igrač Zvezde Tejlor Ročesti bio je precizan sa linije za slobodna bacanja, a na drugoj strani to su bili Andrija Stipanović, odnosno Demetris Nikols za vodjstvo Cedevite od 75:72, 30 sekundi pre kraja.

Kod ekipe iz Beograda istakao se Tejlor Ročesti sa 18 poena, a pratili su ga Milko Bjelica sa 12, kao i Pero Antić i Džejms Feldin sa po 11.

Najefikasnji igrač derbija bio je Džanan Musa, sa 17 poena, a dvocifren su bili Kevin Marfi sa 14 , Kris Džonson sa 13 poena, i Stipanović sa deset.

Zvezda je pala sa prvog na drugo mjesto na tabeli i ima tri pobjede i dva poraza, koliko imaju Partizan i Cedevita. Prva je Budućnost skorom od četiri pobjede i jednim porazom.

U narednom, šestom kolu, Zvezda će u ponedeljak 30. oktobra u Beogradu igrati protiv ekipe MZT Skoplje, a Cedevita će dva dana ranije u Sremskoj Mitrovici igrati protiv Mega Bemaksa.