Zvezda poražena u Podgorici, peti meč odlučuje o šampionu

April 19, 2019, 8:50 pm

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su od Budućnosti u četvrtoj utakmici finala ABA lige rezultatom 84:80.

Zvezda je prva dva meča dobila veoma ubjedljivo, dok je u trećem odigrala veoma loše drugo poluvrijeme, koje će je kasnije koštati boljeg rezultata.

Tim iz Crne Gore izgubio je prvu četvrtinu, ali je onda uspio slaviti u sljedeće tri i izboriti “majstoricu” u Beogradu.

Najefikasniji u pobjedničkom sastavu bio je Noris Kol s 31 košem dok je Edvin Džekson dodao 23. Crvenu zvezdu u ovom susretu predvodio je Bili Baron sa 24 poena i Mohamad Faje sa 14.

U večerašnjem četvrtom meču crveno-bijeli doživjeli su drugi poraz zaredom u “Morači” pa će o tituli ABA lige odlučivati peti meč koji će se igrati u Beogradu od 19 časova u hali “Aleksandar Nikolić”.