Zvezda nemoćna, Alba slavila u “Pioniru”

October 23, 2021, 7:57 am
Košarkaši Crvene zvezde poraženi su u dvorani “Aleksandar Nikolić” od berlinske Albe sa 78:63 u meču petog kola Evrolige.

Izabranici Dejana Radonjića vezuju drugi poraz u elitnom evropskom košarkaškom takmičenju.

Nakon poraza u Moskvi od CSKA, ovoga puta Zvezda je poražena u Beogradu od Albe.

Njemačka ekipa, sada već tradicionalno, pravi velike probleme crveno-bijelima, pošto ih pobjeđuju šesti put zaredom.

Zvezda je solidno ušla u meč, uspjela da dođe do par lakših poena, a na drugoj strani potpuno limitira rivala.

Veoma tvrdo igralo se u prvoj četvrtini i obje ekipe nisu imale laka rješenja za postizanje koševa.

Nakon prvih 10 minuta utakmice, rezultat je bio 12:10 za Albu.

Gosti iz Njemačke u drugu četvrtinu ulaze znatno bolje. Zvezda je imala ogromne muke u napadu, dok je sa druge strane Alba uspjela da pogodi par šuteva sa distance.

Nezadovoljni sudijskim odlukama, košarkaši Crvene zvezde napravili su mnogo grešaka, dobili i dvije tehničke, što Alba koristi da stekne maksimalnih 28:12.

Vođeni odličnom podrškom sa tribina, crveno-bijeli uspjeli su da naprave seriju 8:0 i rezultatski se vrate u meč.

Ipak, Alba je bila skoncentrisanija u finišu prvog poluvremena i na pauzu otišla sa 13 poena prednosti.

U drugom dijelu meča, gosti su veoma iskusno čuvali prednost, koristili svaku grešku i svaki “poklon” tima Dejana Radonjića.

Uspjela je Zvezda u par navrata da spusti razliku na jednocifren broj, ali bi Alba preko Zusmana ili Loa nalazila rješenja u napadu i vraćala dvocifrenu razliku.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bili su Lo sa 17, Sikma i Zusman sa po 11 i Blat sa 10 poena.

U redovima Crvene zvezde istakli su se Kuzmić sa 16, Volters sa 13, Mitrović sa 11 i Holins sa 10 poena.

Nakon pet odigranih utakmica u ovogodišnjem izdanju Evrolige, Crvena zvezda i Alba imaju učinak od dvije pobjede i tri poraza.

U narednom kolu srpska ekipa gostuje kod Monaka 26. oktobra, dok Alba istog dana igra u Grčkoj protiv Olimpijakosa.