Zvezda kaznila promašaje Proletera i pobedila u Novom Sadu

November 3, 2018, 4:09 pm

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su Proleter u meču 15. kola Superlige Srbije sa 2:0 na gostujućem terenu u Novom Sadu.

Loše prvo i daleko bolje drugo poluvreme su glavni utisak utakmice u kojoj je Proleter pružio zaista dobar otpor prvoplasiranom timu Superlige.

Zvezda je s druge strane kaznila promašaje Proletera i na lošem terenu stadiona “Karađorđe” autogolom Andrejevića i golom Bena rešila pitanje pobednika.

StarSport

Ni Zvezda ni Proleter nisu stvarali šanse na lošem terenu stadiona “Karađorđe” pa ne čudi što je prvih 45. minuta proteklo bez ikakvih većih uzbuđenja.

Pa ipak, viđen je gol. Zvezda je bez šanse povela u devetom minutu kada je Lorenco Ebisilio prošao po desnoj strani, ubacio do peterca gde je Aeksandar Andrejević nespretno reagovao i od njegove noge se lopta odbila u mrežu.

Početak meča obeležilo je i više prekida, da bi ga posle gola igra bila monotona uz tek poneku polušansu.

StarSport

Proleter je prvu imao u 15. minutu kada je Vujaklija zaustavljen, a Zvezda ni posle toga nije imala mnogo problema da sačuva svoj gol.

Domaćin je u 36. minutu probao kombinacijom Tanasin-Vujaklija da zapreti, ali je opasnost otklonio golman beogradskih crveno-belih Zoran Popović.

Čolović je u samom finišu poluvremena mogao da donese izjednačenje Proleteru kada je izveo dobar slobodan udarac u 45. minutu sa desne strane.

Poslao je loptu preko živog zida, ali i pored gola i do odmora je ostalo 0:1 za Crvenu zvedu.

Nastavak meča je doneo i bolji fudbal. Nagovestio ga je već u 50. minutu Stojković ubacivanjem u prostor posle pasa Krstičića i šutem koji su odbranili i Vesić i stativa.

Proleter je nakon toga napao nešto konkretnije i to mogao da iskoristi Čović kada je glavom šutirao malo preko gola Popovića u 55. minutu.

Samo minut kasnije stigla je kazna. Još jednom se ubacio Stojković, blizu njega je bio Ben, bek Zvezde je odložio loptu Benu koji šutira sa šest, sedam metara i povećava prednost Zvezde na 2:0.

Proleter se posle toga nije predavao. To su potvrdili udarci Mićića i naročito Šćepanovića u 70. minutu.

Tanasin je centrirao, lopta je u kaznenom prostoru stigla do Šćepanovića koji iz odlične pozicije šutira visoko, tek toliko da okrzne prečku gola Zvezde.

Proleter je uspeo i da postigne gol. U 79. minutu je Čović skočio i udarcem glavom pogodio mrežu, ali je pred golom Popovića bio Vujaklija. Bio je u ofsajdu i smetao je golmanu domaćih pa je gol poništen.

Dragan Radojičić, šef struke Proletera je nakon toga protestovao kao i igrači domaće ekipe, a zbog protesta je isključen neko iz stručnog štaba domaćih.

Nakon toga nije bilo mnogo uzbuđenja pa je Zvezda upisala novu pobedu kojom je došla do 43 boda i ostaje na prvom mestu. Proleter je na petom mestu sa 23 sakupljena boda.