Zvezda deklasirala MZT na startu sezone

October 1, 2016, 6:51 am

Dvostruki uzastopni šampion regiona već na debiju u novoj sezoni je pokazao da će biti jedan od najozbiljnijih kandidata za odbranu titule, iako još uvijek nije kompletirao sastav. Ambiciozni gosti iz Makedonije dobro su počeli, ali je Zvezda predvođena Gudurićem, Mitrovićem i Kuzmićem već krajem prve dionice počela da pravi prednost, a meč je definitivno prelomljen do poluvremena (49:30). Početkom posljednje četvrtine bilo je i najvećih +27, pa se pitanje pobjednika praktično nije dovodilo na ovoj utakmici. U sastavu Zvezde debitovali su Ognjen Kuzmić i njegov imenjak Dobrić, zaigrali su i povratnici Milko Bjelica i Čarls Dženkins, a Radonjić je priliku pružio svim igračima (bez poena samo Dobrić). Marko Gudurić je sa 16 poena (5-7), 3 asistencije i 3 krađe bio najefikasniji kod domaćina, a statistički najbolji bio je Luka Mitrović sa 13 poena (5-5) i 7 skokova. Jović je dodao 11 poena (5-6) i 6 asistencija, Bjelica je ubacio 13 poena, a Kuzmić 10 uz 4 skoka. Na drugoj strani, Tejms je ubacio 17, Lučić 13, a Mesi 12 poena. Već u ponedjeljak Zvezda u derbiju drugog kola dočekuje Cedevitu. (B92, Foto: Starsport)