Vođstvo Denvera uz odličnog Jokića

April 30, 2019, 7:25 am

Srpski internacionalac Nikola Jokić nastavlja da odličnim igrama predvodi svoj tim do pobeda u plej-of seriji. Ovoga puta košarkaši Denvera su porazili Portland sa 121:113 u prvom meču polufinala plej-ofa Zapadne konferencije NBA lige i poveli sa 1:0 u seriji.

Predvodeći tim na domaćem terenu u Pepsi Centru Nikola Jokić je postigao 37 poena uz 9 skokova, 6 asistencija i 3 ukradene lopte, završivši utakmicu kao drugi igrač po efikasnosti.

Najefikasniji igrač utakmice bio je Demijan Lilard iz poraženog tima sa 39 poena, ali im je to slaba uteha.

Sve konce igre u domaćoj ekipi držao je Jokić, koji je imao sjajne saradnike u Džamalu Mariju, Polu Milsapu i Geriju Herisu sa kojima je već na startu utakmice napravio prednost nad gostujućom ekipom.

Ipak Portland uspeva da sredinom druge četvrtine načini preokret i na kratko preuzme vođstvo, ali to je bilo sve.

U trećoj četvrtini Jokić ponovo pojačava tempo i uspeva da postigne 15 poena ponovo poveća prednost svog tima na desetak poena razlike.

Važnost našeg internacionalca za igru Denvera opet se primetila kada je Jokić na početku poslednje četvrtine ostao na klupi, a Portland preko Lilarda i Karija znatno smanjio razliku i kod rezultata 101:96 naterali trenera domaćeg tima Melouna da zatraži tajm-aut.

Jokić se tada vratio na teren, a Denver je ubrzo vratio dvocifrenu prednost.

Druga utakmica Denvera i Portlanda igraće se 2. maja u 3 časa takođe u Denveru.