Viktor Troicki upisao 200-tu pobjedu

February 25, 2015, 8:47 am

To je bila 200. pobjeda Troickog na ATP turu, a za nju mu je bilo potrebno 69 minuta.

Garsa, 29-godišnji Meksikanac koji je trenutno 480. na svijetu, pružio je možda i jači otpor nego što se očekivalo – u prvom setu Troicki je na 3:3 spasao jednu brejk loptu, ali je u desetom gemu ipak uspio da prelomi set.

Na startu drugog seta domaći teniser napravio je brejk i poveo sa 3:1, ali je onda Viktor vezao pet gemova i plasirao se dalje.

U drugoj rundi Troickog čeka okršaj sa Santijagom Hiraldom, od kojeg je izgubio u oba dosadašnja okršaja. Prvi put u Hertogenbošu 2010. godine, a drugi prošle sezone u Šenženu, kada je Troicki izgubio ’dobijeni’ prvi set, a zatim i meč sa 7:6, 6:3.

Meč je na programu nešto poslije ponoći između srijede i četvrtka.

Filip Krajinović ispao je u prvoj rundi od Grigora Dimitrova, a Dušan Lajović u drugom kolu igra sa Ivom Karlovićem.