Viktor ispao u prvom kolu Sinsinatija

August 16, 2016, 7:48 am

Bolji od drugog reketa Srbije u dva seta bio je Marin Čilić iz Hrvatske, slavivši poslije 64 minuta igre – 6:3, 6:4.

Početak susreta donio nam je dobre servise i sigurne gemove na obe strane, ali je Hrvat uspio da iskoristi i najmanji pad koncentracije u igri rivala i brejkom u osmom gemu stigne do prilike da servira za vođstvo.

Ispostavilo se da je jedna šansa i bila dovolja Marinu za kasniju prednost u setovima, a gotovo identičnu situaciju vidjeli smo i u drugom dijelu igre.

Ovoga puta, brejk je došao gem ranije, takođe iz prve prilike, a ni nastavak se nije nimalo razlikovao – Čilić je brzo došao do prve set/meč lopte i ponovo iskoristio prvu.

Hrvat sada vodi protiv Srbina sa 6-5 u međusobnom skoru.

Čilić će u narednom kolu igrati sa boljim iz španskog duela između Alberta Ramosa i Fernanda Verdaska./rtrs