Vejd odveo Majami do izjednačenja

April 17, 2018, 7:23 am

Majami Hit je stigao do brejka u drugoj utakmici četvrtfinalne serije NBA sa Filadelfijom, slavivši rezultatom 113:103, i tako izjednačio na 1:1 u pobjedama. Golden Stejt je dobio i drugi duel protiv San Antonija na Zapadu.

Siksersi su samo u prvoj četvrtini imali prednost, prije svega zahvaljujući seriji 17:5, da bi tim Floride predvođen Dvejnom Vejdom uskoro preokrenuo stvari u svoju korist.

Majami je u drugoj četvrtini odgovorio protivniku fantastičnoj serijom 18:2, i praktično u tom dijelu riješio pitanje pobjednika. Rezultat u ovom periodu igre bio je 33:14 za goste.

Dvejn Vejd je bio najbolji u pobjedničkom timu sa 28 poena i sedam skokova, a veliku podršku imao je i u Goranu Dragiću i Džejmsu Džonsonu, koji su ubacili 20, odnosno 18 poena.

Vejd je na ovom meču stigao do desetog mjesta na listi najboljih strijelaca lige u plej-ofu. Čak 15 poena, veteran Majamija je postigao u prelomnoj drugoj četvrtini.

Kod Filadelfije, Ben Simons je imao 24 poena, devet skokova i osam asistencija, Dario Šarić je postigao 23 poena uz devet skokova i tri asistencija, a ova je definitivno bila najatraktivnija na meču.

Serija se sada seli na Floridu.

Golden Stejt je bez mnogo problema došao do 2:0 protiv San Antonija. Voriorsu su bili znatno bolji u drugom poluvremenu i slavili 116:101.

Kevin Durent je imao 32 poena, Klej Tompson je ubacio poen manje. Kod San Antonija LaMarkus Oldridž je imao dabl-dabl od 34 poena i 12 skokova.