Vejd i Durent pokazali klasu

December 14, 2015, 9:37 am

Domaćini su pobedili i u preostale tri utakmice NBA lige odigrane u petak – Majami je na Floridi bio bolji od Memfisa 100:97, serijom 11-0 na kraju sa Vejdom na čelu, Toronto je deklasirao Filadelfiju 96:76, uz 25 poena Derozana, dok je još ranije Finiks u Arizoni bio bolji od Minesote.

Tander je u prvom poluvremenu dao samo 38 poena, najmanje u sezoni, a Durent je ubacio samo dva, što mu je najmanje u karijeri za celo poluvreme. Domaćin je zaostajao i sa 16 poe na razlike, ali je Kej-Di pokrenuo svoj tim ubacivši do kraja 29 poena, ukupno 31 (10-17 iz igre, 9-10 penali), uz 5 skokova i 6 asistencija.

“Bio sam frustriran samim sobom u prvom poluvremenu i morao sam da se smirim. U svlačionici sam to i rekao sebi, i pokušao da poentiram u nastavku. Toliko je jednostavno – pokušao sam da poentiram i to je otvorilo stvari za moje saigrače“, rekao je Durent.

Vestbruk je sa dva uzastopna pogotka pokrenuo tim u produžetku, a meč je završio sa 25 poena (9-25 iz igre), 11 skokova i 5 asistencija. Osim njih, u petoj uzastopnoj pobedi Tandera (skor 16-8) istakli su se Dion Vejters sa 13 poena i 4 asistencije, kao i Enes Kanter sa 10 poena i 4 skoka.

Juta je drugi put u tri dana izgubila od Oklahome, a u produžetku su jedini koš dali tek na osam sekundi do kraja – najefikasniji je bio Rodni Hud sa 23 poena (8-17 iz igre), Gordon Hejvard upisao je 22 (8-18 iz igre), Alek Burks 21, a Fejvors 14 poena i 10 skokova.

“Ovaj poraz boli – bili smo zaista dobri, a onda smo se umorili. Da smo na kraju uhvatili još koji defanzivni skok, pobedili bismo, a u produžetku smo bili preumorni“, rekao je trener Džeza Kvin Snider, čiji tim sada ima skor 10-12.

Preokret je viđen i na Floridi, gde je Majami zaključio meč sa Memfisom serijom 11-0, a prvo vođstvo u drugom poluvremenu domaći su stvorili posle koša Vejda uz malo sreće na 22 sekunde do kraja.

“Dvejn je misteriozan – može da igra apsolutno užasno, ali da to brzo izbriše iz sećanja i da u poslednja dva minuta igra sa neverovatnim samopouzdanjem. Ponekad kad ne znate kuda ćete, budući član Kuće slavnih odlična je opcija“, kaže trener Hita Erik Spolstra.

Vejd je meč završio sa 14 poena (7-16 iz igre), 4 skoka i 2 asistencije, a najefikasniji je bio Kris Boš sa 22 poena (7-10 iz igre, 6-6 penali). Džerald Grin dao je 16, Luol Deng 15 poena, a Goran Dragić samo 8, uz šut iz igre 3-14.

“Znao sam da će lopta biti u mojim rukama i uspeo sam da uradim neke stvari“, kratko je kazao Vejd, čiji tim sada ima skor 13-9.

Grizlisi imaju isti broj pobeda i tri poraza više, a najefikasniji u ovom meču bio je Džef Grin sa 26 poena (10-20 iz igre). Met Barns imao je 13 poena (5-9 iz igre), 13 skokova i 4 asistencije, a po 12 poena ubacili su Rendolf, Gasol i Čalmers.

“Imali smo veliku šansu da pobedimo, nismo pogodili otvorene šuteve, a trebalo je samo da pogodimo jedan u poslednja dva i po minuta“, rekao je trener Memfisa Dejv Jerger.

Luis Skola vodio je Reptorse do pobede nad Filadelfijom – ubacio je 14 poena u prvoj četvrtini, a do kraja je imao 22 (10-14 iz igre), uz 5 skokova, a najefikasniji je bio Derozan sa 25 poena (6-14 iz igre, 13-14 penali). Kajl Lauri dodao je 16 poena (5-15 iz igre), pa Toronto sada ima skor 16-9.

“Dobro počinjanje utakmica nešto je što mi je mnogo pomoglo tokom karijere, radio sam to često“, rekao je Skola.

Kod Siksersa, koji i dalje imaju samo jednu pobedu, najbolji je bio Džalil Okafor sa 23 poena (10-24 iz igre) i 14 skokova, Kovington je imao 15 poena i 9 skokova, a Kanaan je dao 10 poena.